Міжнародний водний шлях Е40

Міжнародний водний шлях (МВШ) E40 є одним з міжнародних внутрішніх водних шляхів, створення якого підтримує Європейська економічна комісія Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН) у рамках Угоди AGN. МВШ E40 має з’єднати Балтійське море з Чорним морем (м. Гданськ, Польща з м. Херсон, Україна) та пролягти через три країни: Польщу, Білорусь, Україну.
Проект погано продуманий, будівництво Е40 стане катастрофою для Полісся. Будівництво та експлуатація водного шляху передбачає зміну гідроморфологічних умов всього регіону Полісся, що призведе до деградації цінних територій водно-болотних угідь, які перебувають під національним та міжнародним захистом як ареала оселищ цінних біотипів, та низки вразливих природних територій України. Полісся є невід’ємною складовою природної системи регулювання запасів водних ресурсів Європи та клімату в регіоні.
Проект передбачає суттєві зміни в річках: зміни в гідрологічному та гідроекологічному режимах, будівництво та реконструкцію гідротехнічних споруд, збільшення розміру фарватеру, вирівнювання русла річок, днопоглиблювальні роботи тощо.

Польська частина пройде річками Вісла, Західний Буг, до Тересполя, польсько-білоруського кордону. Білоруська частина має пролягти річкою Мухавець, Дніпро-Бугський канал, річкою Піна та Прип’ять до білорусько-українського кордону.

Цей проект створює платформу для розгляду проекту реалізації МВШ E40 відповідно до вимог Директиви ЄС із широким залучення громадськості до його обговорення та оцінки всіх ризиків з ним пов’язаних.

Нашою вимогою до уряду України є – забезпечити широке обговорення в країні питання доцільності реалізації проекту Е40 виходячи з національних інтересів, враховуючи міжнародні зобов’язання України, вимоги національного законодавства, а також те, що Україна сповідує європейські цінності.

 

Сайт Міжнародної коаліції протидії Е40 – https://savepolesia.org 

До Коаліції увійшли 5 організацій із 4 країн:

  • Кординатор проекту: Frankfurt Zoological Society (FZS) – Німеччина;
  • «Ахова птушак Бацькаўшчыны» (BirdLife Belarus) – Білорусь;
  • «Багна» (Bahna) – Білорусь;
  • Польське товариство охорони птахів (Polish Society for the Protection of Birds – OTOP) – Польша;
  • Національний екологічний центр України (National Ecological Centre of Ukraine – NECU) – Україна.

Новини