Фото отримане з джерела: https://savepolesia.org/e40-waterway/

Національні платформи України і Республіки Білорусь Форуму громадянського суспільства Східного партнерства вважають за необхідне звернути увагу урядів Республіки Білорусь та України, європейських партнерів і громадськості, що діяльність, пов’язана з проектом континентального водного шляху Е-40 Гданськ – Херсон здійснюється з порушенням не тільки національного законодавства, а й міжнародних договорів обох країн.

За умови відсутності розробленого проекту Е-40 (є тільки ТЕО) укладаються міжнародні угоди, як на урядовому рівні, так і на обласному, а також на рівні компаній з розвитку фрагментів інфраструктури річкового шляху Е-40, ніби цей проект вже схвалений усіма зацікавленими сторонами і підтриманий громадськістю. Водночас Мінінфраструктури та Мінприроди України підтвердили, що Проект Е-40 поки не розроблений.

У разі реалізації проект континентального водного шляху E-40 буде мати, як відзначали експерти, руйнівні наслідки для екосистем Республіки Білорусь, України та Республіки Польщі.

Згідно з оцінками, складеними Save Polessia – проектом, ініційованим п’ятьма організаціями громадянського суспільства з Білорусі, України, Польщі та Німеччини – запланований E-40 несе загрозу для 4 558 кв.км. польських ділянок Natura2000 (більше 7%), 5 342 кв.км ділянок білоруської Смарагдової мережі (більше 25%) і 15 501 кв.км. ділянок Української Смарагдової мережі (9%).

З огляду на наведене, Робочі групи №3 Національних платформ України і Республіки Білорусь Форуму громадянського суспільства Східного партнерства вважають за необхідне підписати декларацію «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека», яку ви можете переглянути нижче у pdf-форматі.

Декл_Е40_КМУ

Завантажити: Декларація: Зупинити екологічно і економічно недоцільний проект континентального водного шляху Е-40 Гданськ – Херсон.pdf

English version