Фото із сайту платформи YouMoveEurope

ПЕТИЦІЯ

Ми просимо вас:

  • не виділяти коштів для фінансування водного шляху E40 з фондів, TEN-T, відновлення чи будь-яких інших фондів ЄС;
  • здійснити комплексну стратегічну оцінку ризиків і переваг водного шляху E40 для прийняття стратегічного рішення;
  • захистити поліську природу світового рівня та інші цінні ландшафти вздовж диких річок, яким загрожує запропонований водний шлях E40, наприклад річці Вісла в Польщі.

Чому це важливо?

Чи знаєте ви, що в Європі є своя «Амазонка»? Полісся – це гігантський лабіринт трясовин, боліт і струмків. Цей східний регіон є важливим місцем для процвітання біорізноманіття а також критичними легенями для всього нашого континенту. [1]

Але плани будівництва 2000-кілометрового судноплавного каналу, який має з’єднати Чорне та Балтійське моря, загрожують цій незвичайній території. Вони можуть знищити поліські річки та болота. Це також поставить під загрозу виживання європейських бізонів, вовків і рисей, які вже нині є загроженими. [2]

Що ще гірше, можна зробити за гроші європейських платників податків? Європейська комісія заявила, що хоче значно збільшити транспортні перевезення водними каналами. Але вона не наголосила, що це не слід робити ціною знищення незайманих ландшафтів або знищення невеликої кількості дикої природи, що залишилася на нашому континенті.

Тепер, коли Комісія має розпочати виділення фінансування для транскордонних транспортних мегапроектів, канал може з’явитися на карті. Але, на жаль, дуже мало людей знають про європейську Амазонку та ризик її знищення, яке потенційно може бути профінансоване платниками податків ЄС.

Якщо Комісія побачить, що десятки тисяч людей проти, вона може вирішити не фінансувати цей жахливий проект. Чи могли б ви допомогти, підписавши петицію (на сайті YouMoveEurope https://you.wemove.eu/campaigns/trial-save-polesia ) та повідомивши про неї всім, кого знаєте?

Посилання:

1.  https://www.theguardian.com/world/2020/mar/06/the-race-to-save-polesia-europes-secret-amazon-aoe ; https://savepolesia.org/polesia
2. Існують рішення, які не стануть фактором великої шкоди. Замість того, щоб знищувати легені Європи, можна було б інвестувати у вже існуючу залізничну мережу, що з’єднує Балтійське та Чорне моря. Насправді водний транспорт є повільнішим, дорожчим, більшим забруднювачем навколишнього середовища та менш надійним, ніж електрифікована залізниця.

Детальніше: https://savepolesia.org/the-threat і https://savepolesia.org/the-solution