У вівторок 22 червня 2021 року з 15.00 до 16.00 в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім) відбудеться брифінг на тему «Будівництво міжнародного річкового шляху Гданськ-Херсон Е40 загрожує унікальній екосистемі Полісся, його туристичному потенціалу, запасам питної води».

Основна ціль брифінгу: у рамках проєкту Е40 р. Прип’ять мають поглибити, спрямити, обвалувати та загатити дамбами, щоб пропускати баржі вантажністю понад 100 тис. тонн. І це на забруднених радіацією землях. Але Поліссю потрібно запропонувати сталий шлях розвитку на базі природного туризму та традиційного господарювання!

Питання до обговорення:

Полісся кличе про порятунок. Над Поліссям нависло кілька загроз: руйнування його унікальної екосистеми; втрати безцінних запасів питної води; осушення боліт та як наслідок виникнення пожеж, а також плюндрування заповідних територій. Всі ці загрози виникли не через природний катаклізм (хоч глобальна зміна клімату дуже негативно впливає на Полісся), але через діяльність людини. За ініціативи уряду Польщі та за підтримки урядів Білорусі і України у 2015 було розроблене ТЕО проєкту річкового шляху Гданськ – Херсон (річки Вісла, Мухавець, Піна, Прип’ять, Дніпро). Цим шляхом мають піти баржі понад 100 тис. тонн. Для цього потрібно р. Прип’ять поглибити, спрямити, обвалувати, загатити дамбами щоб тримати потрібну глибину. І всі ці роботи збираються виконувати на забруднених радіацією території. Це ТЕО зазнало нищівної критики як з природоохоронної точки зору, так і економічної. Незалежні експерти вважають його заздалегідь збитковим, а реальну вартість – недооцінену (автори проєкту оцінили його у 12 мільярдів Євро).

Спікери:
Георгій Веремійчик
, експерт НЕЦУ з питань зміни клімату;
Представник Мінінфраструктури (за згодою);
Олег Листопад, експерт коаліції «Збережемо Полісся»;
Тетяна Кузьменко, фахівець з природокористування Українського товариства охорони птахів;
Володимир Триліс, член Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, майстер спорту України зі спортивного туризму.

Запрошуємо всіх зацікавлених доєднатися до нашого обговорення! #stope40 #savepolesia

Online трансляція заходу:

УКМЦ Site https://uacrisis.org/uk/pres-tsentr/stream
УКМЦ Facebook https://www.facebook.com/uacrisis.ua/?ref=pages_you_manage
Приєднатися через Skype для бізнесу https://us02web.zoom.us/skype/87256509917