В Камʼянці-Подільському 05.02.2019 в офісі НПП «Подільські Товтри» відбувся семінар «Ми не безсилі у протидії змінам клімату», присвячений Міжнародному дню водно-болотних угідь.

Організаторами заходу виступили національний природний парк «Подільські Товтри», а також Камʼянець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Товариство природодослідників та природолюбів, Національний екологічний центр України, Камʼянець-Подільський районний осередок Всеукраїнської екологічної ліги.

У семінарі взяли участь працівники національних природних парків «Подільські Товтри» та «Хотинський», викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького національного університету, керівники та члени громадських організацій Національного екологічного центру України, Всеукраїнської екологічної ліги, Західноукраїнського орнітологічного товариства, Товариства подільських природодослідників та природолюбів. На захід були також запрошені представники Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА, Кам’янець-Подільської районної Ради та Адміністрації, а також представники об’єднаних територіальних громад, що розташовуються в межах водно-болотних угідь національного парку.

Під час роботи семінару було заслухано ряд доповідей. Учасників познайомили із загальними питаннями та проблемами збереження водно-болотних угідь у світі (І.О. Одукалець), сучасним станом та перспективами розвитку водно-болотних угідь в Україні (М.В. Дребет).

Більшість виступів стосувались питань збереження біологічного і ландшафтного різноманіття водно-болотних угідь України та національного природного парку «Подільські Товтри». Зокрема обговорено питання необхідності впровадження спеціального зонування для водно-болотних угідь НПП «Подільські Товтри» (Л.Г. Любінська), виділено роль водно-болотних угідь для забезпечення існування птахів водно-болотного комплексу (М.Д. Матвєєв), зроблено доповідь щодо впливу кліматичних змін на популяцію рака вузькопалого у Дністровському водосховищі (М.О. Тарасенко), визначено індикаційну роль окремих груп безхребетних комах на водно-болотних угіддях національного парку (А.В. Ліщук).

Цікавими та змістовними були доповіді, у яких підняте питання шляхів сталого використання водно-болотних угідь на прикладі особисто здобутого досвіду у Китаї (О.О. Лучков) та Хорватії (М.І. Козак).

Інша важлива група доповідей була присвячена загальним питанням змін клімату – стратегіям збереження ВБУ (О.І. Любинський), існуючим ризикам від зміни клімату для Хмельниччини (Н.Г. Міронова), ролі еколого-освітніх заходів у збереженні водно-болотних угідь (О.В. Демʼянова).

Окремої уваги заслуговує доповідь В.В. Шаравари, щодо можливих масштабних загроз довкіллю України від реалізації Міжнародного водного шляху Е40 Гданськ – Херсон та ролі громадськості в їх подоланні.

За результатами доповідей підготовлено короткі тези, з якими можна ознайомитись у Програмі семінару.

Дякуємо усім небайдужим до питань охорони та збереження водно-болотних угідь та за активну участь у роботі семінару.

no images were found

Михайло Дребет, член НЕЦУ,

Камʼянець-Подільський відокремлений підрозділ «Зелені Товтри»

mikedrebet@gmail.com