8 липня 2019 року в місті Дніпро о 10:00 у конференц залі Інституту проблем природокористування та екології НАН України за адресою вул. Володимира Мономаха 6 відбудеться Круглий стіл «Потенційні загрози будівництва та експлуатації міжнародного річкового шляху Е40 Гданськ – Херсон довкіллю та сталому розвитку басейну Дніпра».

Організаторами заходу виступають: Інститут проблем природокористування та екології НАН України, Національний екологічний центр України (НЕЦУ).

До дискусії запрошуються: зацікавлена громадськість, експерти, які стурбовані проектом будівництва водного шляху Е40.

Вхід вільний.

Тривалість заходу – 4 год.

Метою заходу є ознайомлення громадськості з головними показниками міжнародного водного шляху Е40 Гданськ-Херсон, оцінка його потенційних ризиків для довкілля та погодження пропозицій Уряду щодо процедури його розгляду і обговорення громадськістю. Інформування широкої громадськості щодо потенційних загроз проекту водного шляху Е40.

Учасники круглого столу на тему «Потенційні загрози будівництва та експлуатації міжнародного річкового шляху Е40 Гданськ – Херсон довкіллю та сталому розвитку басейну Дніпра» розглянуть основні характеристики зазначеного проекту та перспективи його розвитку.

Проблема з проектом річкового шляху Е40 полягає у тому, що Гданськ – Херсон ще не розроблено, він не пройшов процедуру оцінки впливу на довкілля, не оцінено його транскордонний вплив, а в Україні ухвалюються рішення щодо розбудови фрагментів інфраструктури річкового шляху Е40 ніби проект його вже схвалено всіма зацікавленими сторонами і підтриманий громадськістю. 

Яскравим прикладом таких рішень є підписання Міністром інфраструктури України та міністром транспорту та комунікацій Республіки Білорусь, 5.12.2017 року документа “Дорожня карта покращання судноплавства на річках Прип’ять, Дніпро в рамках проекту міжнародного  водного шляху Е40”. 

У таких випадках у народі кажуть, що ставлять віз попереду коней. Така тенденція є дуже небезпечна з точки зору порушення цілої низки законів України та зобов’язань України за міжнародними угодами щодо доступу громадськості до інформації та участі в ухваленні важливих рішень, охорони навколишнього середовища та врешті прав людини.

Круглий стіл сприятиме  ширшому  обговоренню доцільності реалізації Проекту річкового шляху Е40 виходячи з національних інтересів, враховуючи, що глобальна зміна клімату призводить до скорочення запасів прісної води, що радіоактивний мул Київського водосховища, за певних умов, може стати джерелом вторинного локального забруднення дніпровської води, а це  створить загрозу радіоактивного забруднення систем водопостачання Києва та інших придніпровських міст, що збережене у природньому стані Полісся слугуватиме безцінною скарбницею запасів питної води для Києва і інших придніпровських міст, дасть прихисток мільйонам птахів та іншим мешканцям дикої природи, що Україна взяла на себе зобов’язання впровадити Водну рамкову директиву ЄС.

Завантажити програму Круглого столу у м. Дніпро