Державне агентство України з управління зоною відчуження оприлюднило для обговорення проєкт документа під назвою «Стратегія розвитку ЗВ на 2021 – 2030 роки»

У Національному екологічному центрі України розглянуто проєкт документа та надано пропозиції та зауваження листом на адресу ДАЗВ від 04.01.2021, № 20-01.

НЕЦУ звертає увагу на те, що найважливішим результатом діяльності у зоні відчуження (ЗВ) є зменшення до прийнятних рівнів ризиків для населення від потенційного впливу неконтрольованих радіоактивних матеріалів у ближній зоні навколо ЧАЕС. Ніяких інших пріоритетів не може бути в принципі!

Тому включення до напрямів діяльності проєкту річкового шляху Е40, економічна доцільність якого не доведена, а екологічна спільнота не лише України неодноразово виступала й виступає із серйозними застереженнями проти нього, є цілковито необґрунтованим. Заначений проєкт не пройшов процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) та стратегічної екологічної оцінки (СЕО).

«Стратегія розвитку ЗВ на 2021 – 2030 роки»  також має пройти процедуру СЕО.

НЕЦУ пропонує Стратегію ЗВ розділити на два документа: «Стратегію розвитку 10-ти км. зони відчуження як інноваційного-промислового кластера» та другий документ – «Стратегію розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника», оскільки це території ЗВ із різним статусом і суттєво відмінними перспективами розвитку.

Повну версію нашого звернення можна прочитати тут:
Зауваження до стратегії розвитку ЗВ на 2021-2030 роки (pdf)