23 грудня 2019 року на прес-конференції НЕЦУ експертом з кліматичних змін Георгієм Веремійчиком була оприлюднена Заява Національного екологічного центру України з приводу грубого порушення природоохоронного законодавства Адміністрацією морських портів України під час проведення тендеру на виконання днопоглиблювальних робіт на річці Прип’ять.

16 грудня 2019 року філія державної компанії «Адміністрація морських портів України» «Днопоглиблювальний флот» завершила тендер на проведення днопоглиблювальних робіт річки Прип’ять з очікуваною вартістю у 10 млн. грн., переможцем торгів стало Товариство з обмеженою відповідальністю “Собі”. Офіційна назва робіт: «Послуги з поточного ремонтного черпання судноплавних річкових внутрішніх водних шляхів загального користування на українській ділянці р. Прип’ять».

Насправді, зазначені роботи з днопоглиблення варто розглядати як підготовчі заходи до будівництва міжнародного річкового шляху Е40, які чомусь названі «експлуатаційним ремонтним черпанням».

Це маскування застосовано, щоб виконати днопоглиблення без дотримання вимог природоохоронного законодавства України, Європейського Союзу та низки міжнародних конвенцій, Стороною яких є Україна, що є недопустимим!

У заяві НЕЦУ констатує, що будь-які днопоглиблювальні роботи на річці Прип’ять мають бути узгоджені з Басейновою радою річки Прип’ять та обговорені з громадськістю у рамках дискусії щодо оцінки впливу на довкілля планованих робіт!

Національний екологічний центр України розглядає водні ресурси, перш за все, як природний ресурс, без якого неможливе життя на Землі.

В умовах глобальної зміни клімату збереження запасів прісної води у природному стані та охорона їх від забруднення є прямим обов’язком Уряду України.

 

Завантажити: “Заява НЕЦУ з приводу грубого порушення природоохоронного законодавства Адміністрацією морських портів України під час проведення тендеру на виконання днопоглиблювальних робіт на річці Прип’ять.pdf

Download: “Statement of the National Ecological Center of Ukraine concerning a gross violation of environmental legislation by “Ukrainian Sea Ports Authority” during the tender for dredging operations on the Pripyat River.pdf

English version