Проєкт передбачає підтримку урботрансформації та залучення громад у двох основних містах-маяках – Еспу (Фінляндія) та Лейпциг (Німеччина). Рішення, розроблені для впровадження у містах-маяках, згодом будуть запроваджені у п’яти містах партнерах: Майя (Португалія), Кіфісія (Греція), Рейк’явік (Ісландія), Кладно (Чеська Республіка) та Львів (Україна) з метою подальшого відтворення результатів SPARCs. В рамках загальноєвропейського руху “Розумні міста” проєкт зібрав 31 партнера зі спільною метою створення мережі cталої енергії, позитивних та безвуглецевих громад (Sustainable energy Positive & zero cARbon Communities). Офіційний початок проєкту 1го жовтня 2019 року.
Проєкт SPARCs направлений на запуск міської (урбо-) трансформації зі збереженням високого рівня якості життя громадян у 7 містах. Впродовж п’яти років проєкт буде підтримувати міста-учасники у розробці спільної сміливої концептуалізації міст 2050, з акцентом на цифровізацію, сталу енергію, покращення якості повітря, електромобільні рішення, та структуру моніторингу продуктивності та ефективності розроблених рішень. Найвищим пріоритетом буде встановлення інклюзивних управлінських та планувальних моделей, шляхом співпраці з компаніями, міськими планувальними та технічними відділами, дослідними організаціями і, найважливіше, громадянами. В SPARCs, громадяни знаходяться у центрі процесу прийняття рішень, а ініціатива забезпечує їх поінформованість щодо усіх дій.
“Сприяючи, підтримуючи та розповсюджуючи інформацію про ефективну урботрансформацію у містах-маяках, ми очікуємо, що SPARCs матиме суттєвий позитивний вплив на майбутнє просування стратегій використання сталої енергії, безвуглецевості, а також створення цільових та ефективних рішень, що можуть бути використані у всій Європі та поза її межами”, – зазначив координатор проєкту Франческо Реда.