Джерело: https://www.sparcs.info/what-is-new/news/video-sparcs-lighthouse-cities-espoo-and-leipzig

Наріжним каменем проекту SPARCS є його міста. Два маякові міста – Еспоо та Лейпциг –  демонструють, як вирішити проблему створення необхідних екосистем та доводять можливість перетворення міста у вуглецево нейтральне міське співтовариство. Обидва міста розробили соціально та економічно життєздатні розумні рішення для зменшення викидів CO2.

Еспоо об’єднало всі відділи місцевої адміністрації із декількома зацікавленими сторонами, такими як громадяни, компанії та асоціації, для того, щоб спільно розробити більш стійкі рішення для міста та, здійснюючи це, реалізовувати дії, спрямовані на досягнення мети щодо вуглецевої нейтральності до 2030 року, зокрема стійкі енергетичні рішення, такі як геотермальне тепло в Леппулайві (Lippulaiva) та “розумне” централізоване теплопостачання району Леппавайра (Leppävaara) без використання викопного палива. 

Аналогічно, Лейпциг вказав конкретні цілі щодо зменшення викидів CO2. Для досягнення цілей було схвалено Енергетичну концепцію, Концепцію захисту клімату та План дій щодо врегулювання CO2. SPARCS фокусується на трьох демонстраційних районах: Baumwollspinnerei, райони Західного Лейпцигу (Leipzig-West) та околиць Данкеру (Duncker)  та Віртуальному співтоваристві позитивної енергії в місті.

За підтримки ініціативи SPARCS обидва міста будують конкретні широкомасштабні приклади, які забезпечать практичні пропозиції щодо фізичної та віртуальної сумісності й інтеграції, а також управління великими даними для надання нових послуг, зміни нормативно-правової бази та вирішення чутливих питань безпеки, захисту даних, гендерних та соціально-економічних наслідків..

Міста зможуть скористатися цими аспектами та поєднати їх із бізнес-моделями, інноваційними процедурами спільних закупівель та механізмами залучення громадян до всеохоплюючого інструменту планування міста, сфокусованого на розробку стратегічного  City Vision до 2050 року.

ВІДЕО: