Мешканці Чигиринщини 22 лютого пікетували у Києві центральний офіс “Миронівського хлібопродукту” (МХП), вимагаючи відмовитись від планів розширення виробничих потужностей МХП на землях Чигиринського району. Люди вважають, що заплановане у цьому регіоні будівництво пташників матиме негативний вплив на навколишнє середовище та сумнівні вигоди для місцевих жителів, фактично обмежуючи діяльність малого фермерства та розвиток туризму у “колисці” українського козацтва. Всього у пікеті взяло участь більше 70 учасників.

“Чисельні звернення громади до всіх рівнів влади, включно із Президентом із своїми застереженнями вже важко порахувати. На жаль, вони не отримують належної уваги”, – говорить Ніна Мартиновська, депутат сільської ради села Рацеве.

Розмови про будівництво на Чигиринщині об’єктів МХП йшли з 2015 року – у місцевій пресі та під час відвідування представниками компанії села Рацевого (Чигиринський р-н, Черкаська область), де планується будівництво нових потужностей.

“У Черкаській області вже є безліч об’єктів з вирощування бройлерів. Наша громада їздила у інші райони області, щоб побачити своїми очима наслідки діяльності таких підприємств – сморід, пониження рівня води у колодязях, буртування посліду на полях та лісосмугах, розбиті дороги – ось що ми побачили, це кардинально змінило нашу думку” – каже учасник пікету, житель села Рацеве Михайло Погорішній.

Про своє небажання розміщення курників місцеві активісти та жителі району неодноразово заявляли представникам компанії на зустрічах. Тим не менше, дочірнє підприємство “Миронівського хлібопродукту” – «Перемога нова» оприлюднило у листопаді 2016 року Заяву про наміри будівництва бригад з вирощування птиці в адміністративних межах села Рацеве.

Під час проведення пікету під офісом “Миронівського хлібопродукту” з активістами зустрілись спеціалісти МХП по зв’язках з громадськістю та екології. Проте дана зустріч, за словами активістів, не дала бажаних результатів.

“Зустріч підтвердила, що наші перестороги не безпідставні – є впливи, серед яких, зокрема, шкідливі викиди у повітря, що будуть вітром відноситись на будинки села. І сказали, що будуть продовжувати розробку документації, а громада має й далі гуртуватись, готуватись до нових слухань і відстоювати свою думку,” – говорить одна з активістів та депутат сільради Ніна Мартиновська.
Це невтішні новини, адже громаду поділяють та підвищується рівень соціальної напруги. Зокрема, 23 червня 2016 року була жорстоко побита та потрапила до лікарні зі струсом мозку Ніна Мартиновська.

Нагадаємо, дочірнє підприємство “Миронівського хлібопродукту” – «ДП Перемога нова» оприлюднило у листопаді 2016 року Заяву про наміри будівництва бригад з вирощування батьківського поголів’я птиці в адміністративних межах Рацівської сільради. Мова йде про будівництво та подальшу експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки – 9 майданчиків-бригад з вирощування більше мільйона курей на обмеженій території одночасно. НЕЦУ надсилало коментарі до попередньої оцінки впливу на навколишнє середовище всім відповідальним за прийняття рішення сторонам, зокрема, “Миронівському хлібопродукту” та міжнародним фінансовим установам, що його кредитують.

Контакти для додаткової інформації:

Прес-центр НЕЦУ
+38 (044) 362-32-18
press AT necu.org.ua