Національний екологічний центр України (НЕЦУ) разом з мережею неурядових організацій “Бенквоч” звернулися до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з приводу планів дочірнього підприємства агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” – “Перемога Нова” по будівництву комплексу на 1 мільйон птахомісць в межах села Рацево (Чигиринський р-н Черкаської області). Аналогічне звернення НЕЦУ також направив до голови Чигиринської районної державної адміністрації.

Згідно до тексту направлених заяв, на сьогодні є недостатньо оціненими як  екологічні ризики від будівництва нового комплексу, зокрема, такі як ступінь забруднення повітря, забір води та її очистка, ширина санітарно-захисної зони, так і негативні соціально-економічні наслідки для всього регіону.

З приводу проведеної “Перемога Нова” попередньої оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС), то її якість та процедура публічного оприлюднення викликають багато питань.

Так, “Перемога Нова” 5 листопада 2016 року опублікувало у пресі заяву про наміри будівництва нових потужностей. Проте матеріали Оцінки впливу на навколишнє середовище, на яку посилались у заяві, не були доступні за двома вказаними адресами протягом наступних двох тижнів.

Згодом, “Перемога Нова” направила до Чигиринської РДА заяву про наміри, до якої  додала матеріали лише “Попередньої оцінки впливу на навколишнє середовище”. Чигиринська РДА відмовила у погодженні наданих матеріалів, так як подібне погодження має надавати орган місцевого самоврядування (районна рада).

На думку екологів, якість наданих “Перемогою Новою” матеріалів надзвичайно низька та зовсім не розкриває реальних наслідків спорудження та діяльності об’єктів для довкілля.

Загалом, за весь час до Чигиринської РДА надійшло 91 заяв від місцевої громади щодо недопущення будівництва підприємства на їх території. Станом на середину січня 2017 року ДП «Перемога Нова» ніяк не відреагувала на них.

З огляду на все вище викладене, НЕЦУ вважає, що ЄБРР повинен спонукати свого клієнта, зокрема, до проведення належної оцінки впливу на навколишнє середовище, яка б враховувала всі можливі фактори забруднення та соціальні чинники. В іншому випадку підприємство ризикує отримати іміджеві втрати та зрештою, довіру міжнародного кредитора, що приведе до можливого замороження інвестицій.

Контакти для додаткової інформації:

Прес-центр НЕЦУ
+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua