22 вересня – Всесвітній день захисту слонів

22 вересня в багатьох країнах відзначається одне з екологічних свят – Всесвітній день захисту слонів (World Day of Еlephants), який був встановлений за ініціативою природоохоронних організацій, екологів і небайдужих людей, стурбованих скороченням чисельності цих тварин.

Слони – найбільші сухопутні ссавці на планеті. Це розумні, високоорганізовані тварини, єдині представники древньої групи хоботних, що раніше населяли велику частину суші, які дожили до наших днів. Наразі в природі слони живуть в тропічних лісах і саванах Південно-Східної Азії й Африки. Здавна слони – вельми шанована тварина. У багатьох культурах вони є символом влади і величі правителів, мудрості й спокою, доброти й добробуту. Однак сьогодні саме людина є головним ворогом слона. Адже основні причини скорочення чисельності цих тварин – полювання на них заради бивнів і м’яса, винищення через завдану ними шкоди посівам, вирубка лісів – природного місця існування слонів.

Тому головною метою Дня захисту слонів є поширення інформації про необхідність захисту і збереження популяції слонів, привернення уваги широкої громадськості до проблеми незаконного винищення цих тварин.