22 вересня – Всесвітній день носорога

22 вересня 2010 року Світовий фонд дикої природи (WWF) заснував у Південній Африці свято «День носорога». Відтоді ця місцева ініціатива виросла в глобальне явище, що об’єднує зоопарки, природоохоронні організації і просто небайдужих людей практично в усіх куточках землі.

Носороги – другі після слонів, за розмірами, наземні тварини. Як і слони, носороги в дикій природі збереглися на двох континентах в Африці й Азії. Назва цих тварин походить від поєднання двох грецьких rhino (ніс) і ceros (ріг). Ріг носорога – то не кістка, як може здатися на перший погляд, а ущільнена маса волосся, яка росте протягом усього життя тварини, так само як росте наше волосся й нігті. Зараз налічується 5 видів цих дивовижних тварин: індійський, яванський і суматранський в Азії, чорний і білий – в Африці.

Усі види носорогів знаходяться під загрозою зникнення і занесені до Червоної книги. Головний ворог цих тварин – людина, яка вбиває носорогів заради рогів. Тому «Всесвітній день носорога» – захід, який спрямований нагадати про цінність і вразливість кожного з п’яти видів носорогів, які перебувають під загрозою зникнення, а також сприяє формуванню нетерпимого ставлення до злочинного браконьєрства у всіх його проявах, яке загрожує всій природі Землі – нашому середовищу життя.