Чигиринщина мобілізується проти будівництва курників “Нашої Ряби” в регіоні

Чигиринщина мобілізується проти будівництва курників “Нашої Ряби” в регіоні. Вчора понад 200 людей зібралися на площі перед Чигиринською райрадою в Черкаській області на акцію громадського протесту з вимогою припинити лобіювання великого будівництва.

Громада протестує через потенційні загрози довкіллю та здоров’ю людей в регіоні, якими супроводжується будівництво великого промислового комплексу Миронівського хлібопродукту на Черкащині.

На фото праворуч: постраждала Ніна Мартиновська
На фото праворуч: постраждала Ніна Мартиновська під час акцї

Мешканці с. Рацеве на Чигиринщині, які вийшли на протест, кажуть про тиск на них за бажання говорити про ризики промислових ферм. Так, 23 червня була жорстоко побита та потрапила до лікарні зі струсом мозку депутат сільради Ніна Мартиновська – одна з активістів проти будівництва.

“Мені помстилися цими побоями за виступи проти “Нашої Ряби”. Мене вже били одного разу – раніше. Розумієте, що у нас тут відбувається? Порушується Конституція, закон, людям забороняється говорити. На зібраннях виступають тільки ті, хто за курятники. Решті закривають рота, переривають, не дають виступати. Село змінилося. У нас настав період ледь не воєнних дій”, – коментує постраждала.

З боку правоохоронних органів досі не вжито жодних заходів для проведення повноцінного розслідування. Національний екологічний центр України звернувся до Арсена Авакова та Мін’юсту з вимогою невідкладно розпочати ретельне розслідування.

Завантажити документ:

Звернення НЕЦУ до міністра внутрішніх справ України з приводу тиску та побиття громадських активістів

Контакти для додаткової інформації:

+38 (044) 362-32-18 – Національний екологічний центр України
press@necu.org.ua