У липні 2020 року Національний екологічний центр України звернувся до Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) щодо можливих намірів банку фінансувати проєкт добудови Ташлицької ГАЕС. У відповідь банк надав інформацію, що проєкт оцінюється (https://www.eib.org/en/projects/pipelines/all/20180619), і що порушенні у листі НЕЦУ питання щодо його довкільних, техногенних та соціальних ризиків будуть розглянуті в процесі перевірки проєкту на відповідність вимогам національного законодавства та нормативним актам ЄС, а також екологічним та соціальним стандартам ЄІБ (https://www.eib.org/en/publications/environmental-and-social-standards.htm).

У зв’язку із публікацією 8 квітня 2021 року звіту з ОВД цього проєкту Національний екологічний центр України 12 квітня 2021 року повторно звернувся до ЄІБ з метою отримання інформації щодо результатів оцінки банком проєкту добудови Ташлицької ГАЕС, який викликав чергову хвилю протестів громадськості в Україні. В листі були наведені аргументи громадськості, які доводять недопустимість подальшої реалізації проєкту добудови Ташлицької ГАЕС.

У відповідь ЄІБ підтвердив, що рішення щодо можливого фінансування проєкту банком не прийнято, а надані НЕЦУ аргументи проти реалізації проєкту взяті до уваги. Дослівно:

«Повідомляємо, що статус запропонованої позики для цього проєкту не змінився з моменту нашої відповіді 16 липня 2020 року. Як зазначено на веб-сайті ЄІБ, проєкт все ще перебуває на оцінці ЄІБ, а отже, рішення щодо можливого фінансування Банком проєкту не прийнято.

Проте ми взяли до уваги ваші занепокоєння та поділились ними з відповідними службами ЄІБ.»

Сподіваємось на те, що європейська спільнота не візьме участі у добудові Ташлицької ГАЕС, проєкт якої цілковито не відповідає європейським принципам ставлення до природи та призведе до нових незворотніх втрат унікальної природної і культорно-історичної спадщини українського народу.

Наше повторне звернення до ЄІБ можна переглянути тут.

Нагадуємо, що так зване громадське обговорення Звіту з ОВД проєкту «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів 3-6 з поетапним підвищенням нормального підпірного рівня (НПР) Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до позначки +20,7 м» триває до 24 травня 2021 року і до цього часу будь-який громадянин України може подати свої заперечення на адресу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, скориставшись зразком листа за посиланням.

Більше інформації про пробему збереження Бузького Ґарду дивіться на сторінці Збережемо Бузький Ґард.