hromady

У вівторок, 10 лютого, у Львівському національному університеті ім. Івана Франка Національний екологічний центр України (НЕЦУ) презентував анімаційний фільм «Територіальна громада». Над мультфільмом працювали громадські активісти, екологи та аніматори, які поставили собі за мету нагадати українцям, що конституційне право розпоряджатися природними ресурсами належить не чиновникам, а простим громадянам.

Відеоролик «Територіальна громада» розповідає про перспективи розвитку в Україні територіальних громад і вирішення ними низки проблем місцевого значення, зокрема й екологічних. Згідно Конституції, громади мають право самостійно розпоряджатися природними ресурсами, а тому тільки місцеве населення має вирішувати чи дозволяти інвесторам будувати шкідливі підприємства, чи розробляти родовища сланцевого газу, чи вирубувати ліс і т.д.

«Ми створили цей мультик, щоб розповісти українцям у максимально спрощеній і зрозумілій формі про територіальні громади. За три хвилини ми пояснюємо, чому українцям потрібно об’єднуватися у громади, як це робиться і які питання ці громади можуть вирішити самостійно. Сподіваюсь, що цей ролик надихне українців до якісних змін. Всі зацікавлені можуть відвідати сайт Національного екологічного центру України та більше дізнатись про таку форму самоврядування», – говорить експерт з охорони навколишнього природного середовища НЕЦУ Наталія Коломієць.

Після презентації відеоролику пані Коломієць розповіла про свій досвід роботи з територіальними громадами.

«Наприклад, в с. Шульгівка, де планується будівництво норкової ферми на 420 тисяч голів, місцеві жителі ніяк не могли домогтися від місцевої влади та інвестора повної екологічної інформації про будівництво ферми, яку хочуть звести прямо поряд з хатами. Контролюючі органи майже безсилі, адже діє морафторій на перевірку підприємств. Тому жителі цього села вирішили об’єднатися в громаду і самостійно взятися за вирішення проблеми. Відповідно до Конституції у них тепер більше повноважень, ніж у місцевих депутатів», – додає експерт.

Наразі в Україні функціонує близько 50 громад, шість з них у Львівській області.

Контакти для додаткової інформації:

Наталія Коломієць
(044) 238 62 60, nkolomiets[at]necu.org.ua

Анна Гуз
(093) 595-10-94, anna[at]necu.org.ua