Майбутній нацпарк "Подесіння"Майбутній національний природний парк “Подесіння”, що його планують відкрити на берегах Десни у Чернігівській та Київській областях, знаходиться під загрозою забудови. На цьому наголосили учасники круглого столу 3 листопада у представництві “РИА-Новости”.

“Більша частина території майбутнього національного парку у Чернігівській області є землями запасу, і тому органи місцевого самоврядування готові погодити включення їх у “Подесіння”. Проте зовсім інша ситуація в Київській області, де майже вся територія заплави Десни або роздана під забудову, або розпайована”, – каже Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України.

Він повідомляє про те, що на київських берегах Десни відбувається гідронамив територій, тож скоро можна очікувати тут “нової” Конча-Заспи.

“Уздовж ріки Десна проходить основний міграційний шлях європейських птахів, а сама ріка є найменш зарегульованою річкою Європи, та джерелом питної води для Києва та інших населених пунктів. Збереження долини Десни у формі національного парку зробить можливим не лише збереження природи, а й розвиток зеленого туризму”, – наголошують екологи.

Нагадаємо, створення національного природного парку “Подесіння” передбачено Указом Президента України від 01.12.2008. Нацпарк має охопити всю природну заплаву річки Десна в Київській та Чернігівській областях.

Більше інформації про створення нацпарку “Подесіння”

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:
Олексій Василюк,
Національний екологічний центр України,
заступник голови,
097-1000-473
vasyliuk@gmail.com