14 січня 2009 року в Мінприроди України було офіційно зареєстроване клопотання Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр України» (НЕЦУ) та наукове обгрунтування необхідності створення національного природного парку (НПП) «Подесіння» в Київській та Чернігівській областях. Згідно чинного законодавства, протягом місяця Мінприроди має розглянути подані матеріали.

1 грудня 2008р. вийшов Указ Президента України №1129/2008 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів», згідно якого було розпочато створення НПП «Подесіння» у Київській області. Але варто наголосити, що НЕЦУ наполягає на створенні національного природного парку не лише у межах Київської, а і в межах Чернігівської областей, оскільки більша частина заплави Десни розташована саме в Чергінівській області. Детальне обгрунтування необхідності створення національного природного парку саме в таких межах протягом 2008 року готував колектив авторів у складі співробітників Інституту зоології ім.І.І.Шмальгаузена, Інституту ботаніки ім.М.Г.Холодного та ВГО «Національний екологічний центр України». Інших обгрунтувань та пропозиції щодо меж цього НПП не існує.

Відповідно до наукового обгрунтування, територія проектованого НПП «Подесіння» має включити в себе 407 000 гектарів заплави р.Десна у Київській та Чернігівській областях. Це більше, ніж будь-який інший існуючий або проектований національний природний парк в Україні.

До цієї події, ініціативна група, що займається створенням «Подесіння» відкрила спеціальний інтернет-сайт «Подесіння», на якому в подальшому кожен зможе самостійно ознайомлюватись з новинами створення національного парку. На сайті розміщенні різні матеріали щодо «Подесіння»: карти, повний текст наукового обгрунтування, новини та інші корисні відомості. Незабаром планується відкриття окремого розділу сайту для туристів, де можна буде ознайомитись з туристичними маршрутами, можливістю здійснювати сплави та проводити екскурсії.

Прес-служба НЕЦУ