freedolphins

У середу 17 червня о 14.00 під стінами Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики (м. Київ, вул. Шовковична, 4) відбудеться пікет екологів, зоозахисників та активних громадян, які виступатимуть проти знущань над дельфінами у дельфінаріях.

Активісти влаштують вуличну акцію перед засіданням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. На цій зустрічі члени Комітету можуть внести зміни до статті 25 Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження» та дозволити дельфінаріям для утримання тварин використовувати хлоровану воду замість морської.

Як зазначають організатори акції, хлорована вода надзвичайно шкідлива для морських тварин.

«Від хлору шкіра дельфіна поступово знебарвлюються, спостерігається її відшарування, поява великих білих плям. Дельфіни страждають від проблем з очима, що пов’язано з тонкою захисною оболонкою, яка покриває рогівку. В разі надмірного використання хлору можуть ставатися опіки очей. До того ж, можуть виникати захворювання дихальних шляхів», – пояснює заступник голови Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Олексій Василюк.

Активісти додають, що в Україні законотворці мало думають про тварин, але багато – про збагачення різних структур, що експлуатують беззахисних тварин.

«Депутати не звертають уваги на страждання дельфінів. Ці розумні істоти перетворилися на засіб заробляння грошей, речі, доля яких вирішується папірцями», – зауважують зоозахисники.

Нагадаємо, 5 травня 2015 року Петро Порошенко підписав зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Відповідно до цього Закону (ч. 5 ст. 25), «забороняється використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води».

Контакти для коментарів:

Олексій Василюк
заступник голови Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (097) 1000-473
Email: vasyliuk AT necu.org.ua

Контакти для акредитації:

Вікторія Білаш
прес-секретар Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (098)913-83-29,
Email: press AT necu.org.ua