Фото: Fairsing
Фото: Fairsing

5 травня Президент України Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони біорізноманіття), яким забороняється створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, які не містять природної морської води.

Координатор зоозахисного комітету НЕЦУ Наталя Вишневська розповіла, що наразі невідомо, скільки пересувних звіринців їздить Україною, проте зауважила, що практично всі вони працюють з грубими порушеннями.

«У пересувних зоопарках нехтують мінімальними площами для утримання та розведення тварин. Часто звірі проживають у тісних металевих клітках, які нагріваються на сонці, іржавіють, тварини можуть поранитися гострими кутами», – коментує вона.

Також експерт додала, що більшість тварин для таких звіринців придбана з порушеннями законодавства.

Пані Вишневська зауважила, що тварин, які зараз перебувають в українських пересувних звіринцях, ймовірно, продадуть до Росії.

Фото: Олександр Осипов, CC BY-SA 2.0
Фото: Олександр Осипов, CC BY-SA 2.0

«У Росії такі тортури над тваринами дозволені, тому, можливо, що звірів з українських пересувних зоопарків продадуть туди. Найкраще, що з ними може статись, – їх передадуть до приватних зоопарків або реабілітаційних центрів. Проте Закон все одно дуже потрібний, адже він зупиняє цей жорстокий бізнес в Україні», – пояснює зоозахисниця.

Окрім того, новим Законом в Україні заборонять використання ведмедів та вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.

Також зміни до Закону забороняють проведення всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а також добування піску і гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні Національних природних парків.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Наталя Вишневська
координатор зоозахисної кампанії НЕЦУ
тел.: +380 98 2576276
nataliavishnevska AT gmail.com