23-25 вересня у Харківській області на території національного природного парку «Гомільшанські ліси» відбувся фестиваль «Гомільшанський Екотоп», задачами якого було привернення уваги до проблем охорони природи, об’єктів природно-заповідного фонду, популярізація охорони природи, гармонійного життя та відпочинку на природі. Організаторами виступили національний природний парк «Гомільшанські ліси», Всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України» та Всеукраїнська громадська молодіжна організація «Фундація регіональних ініціатив».

Программа фестивалю включала в себе різноманітні майстерні, пов’язані з традиціями, з раціональним використання природних ресурсів та збереженням природних об’єктів. Це були: виготовлення предметів побуту з вторинної сировини, з мотузок, тканини, виготовлення свічок, варіння живого мила, констроювання тіпі та штучних декупаж, квилінг, випікання хлібу в золі, малювання хною, виготовлення ляльок-мотанок, плетіння з ниток, гра на дримбі, пісочна анімація, стріляння з лука.

Кожен міг спробувати себе у тому чи іншому, навчитися та виготовляти все, що показували, самостійно.

Цікаву та необхідну інформацію давали майстрі, спеціалісти у різноманітних сферах охорони природи. Майстер-класси та бесіди проводилися з наступних темах:

  • Об’єкти природно-заповідного фонду,
  • Еколоогічна мережа, підтримка програми з формування екологічної мережи.
  • Збереження степів,
  • Збереження морських ссавців,
  • Боротьба з палами сухої рослинності,
  • Дикі бджоли та виготовлення штучних вуликів для них,
  • Зникаючі першоцвіти та їх збереження.

Під час фестивалю було підготовлено та роздруковано листи з підтримки програми формування екологічної мережі в Україні. Було підписано та надіслано 50 листів.

Організатори висловлюють подяку партнерам фестиваля, якими висупили громадська організація ЕкГ “Печеніги”, громадська організація «Зелений фронт», громадська організація «Энергия мира», Книгарня «Є», кинотеатр «Боммер», журнал «Паліндром», інформаційний сайт «Можливості в Україні», інформаційний сайт «StudNews», харківський и всеукраїнський сайти «ФРІ», мотузковий парк «South Park», Йога-центр «Махараджа», Муніципальная галерея Харкова, кіноклуб “Космофільм”, літературне об’єднання «Бешеный кактус», Харьківський літературный музей, культурна асоціація «Новий Акрополь».