Екологічна мережа Київської області

Після звернень сотень українців уряд відмовився від намірів скасувати державну цільову програму формування національної екомережі. 29 вересня 2011 прем’єр-міністр України Микола Азаров видав нове доручення, згідно з яким програма формування екомережі не повинна бути скасована.

“Загальнодержавна програма формування національної екологічної мережі України передбачає створення та розширення заповідних територій в Україні, збереження природного каркасу держави. Прийняття цієї програми у 2000 році зробило Україну одним із лідерів інноваційної екодіяльності у Європі, і тому є добрим те, що уряд зрештою відмовився від її скасування”, – заявив голова Національного екологічного центру України Ярослав Мовчан.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету міністрів України №704 від 22 червня 2011 “Про скорочення кількості та укрупнення державних цільових Програм”, Міністерству екології та природних ресурсів України було доручено розробити законопроект про припинення виконання державної програми формування національної екомережі.

Цьому здійснили активний супротив десятки громадських екологічних організацій та сотні громадян. Вони підготували та надіслали обгрунтування та звернення до керівництва держави з вимогою не скасовувати програму. Колишній міністр довкілля (2000-2001 рр.) Іван Заєць надіслав до українського уряду лист, у якому назвав скасування Програми глибоко помилковим, та наголосив на загрозі у виконанні міжфнародних зобов’язань України.

Додатково: Постанова Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 №704 «Про скорочення кількості та укрупнення державних цільових Програм»

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Ярослав Мовчан
Національний екологічний центр України, Київ
050 386 77 39
yaroslav.movchan at necu.org.ua