Фото: Chris Potter, CC BY 2.0
Фото: Chris Potter,
CC BY 2.0

Суд встановив [1], що територію біля села Шульгівка (Петриківської райдержадміністрації в Дніпропетровській області) відвели під забудову промислової ферми незаконно. На цих територіях раніше планували створити Національний природний парк Орільський.

На початку 2014 року біля села Шульгівка активно почалася підготовка до будівництва промислової норкової ферми на 420 000 голів. Для місцевого населення та природоохоронців це стало дуже неприємною несподіванкою. Ферма такого розміру – це об’єкт підвищеної екологічної небезпеки [2].

Але місцева влада не надто переймалася думкою людей. У вересні 2014 голова Петряківської райадмністрації розпорядився затвердити детальний план території частини Шульгівської сільської ради в якому частину території планувалось віддати під будівництво норочної ферми. Місцеві активісти одразу подали до суду. Адже громадських обговорень фактично не проводилося, у громади не було інформації ні про сам об’єкт, ні про зміни до плану території. Але суд першої інстанції порушень не побачив та відмовив у задоволенні позову.

Вже в апеляційному суді, майже через рік після сумнозвісного розпорядження райдержадміністрації, було підтверджено, що рішення районної адміністрації про затвердження детального плану території частини Шульгівської сільської ради необхідно скасувати через його незаконність.

«Під час проведення громадських обговорень про детальне планування території було допущено низку порушень. Громадськість має першою отримувати інформацію про забудову та висловлювати своє ставлення до потенційного сусідства. Це особливо важливо, коли йдеться про об’єкти підвищеної екологічної небезпеки. Адже всі ми маємо право на чисте та безпечне довкілля, – говорить експерт з охорони навколишнього природнього середовища НЕЦУ Наталія Коломієць. – Тому рішення про доцільність будівництва кожного такого об’єкту має обов’язково базуватися на ґрунтовному аналізі та обговоренні із залученням всіх зацікавлених сторін, а в перше чергу – громадськості».

За більш детальною інформацією звертайтесь:

Наталія Коломієць
Спеціаліст громадської організації «Національний екологічний центр України»
тел. (044)238 62 60 / 050 3567455
kolomiets at necu.org.ua

Примітки:

[1] Завантажити: Постанова Дніпропетровського апеляційного суда щодо плану території Шульгівської сільської ради

[2] На фермах на тисячі голів утримання утворюється велика кількість відходів від тварин, які необхідно утилізувати, та викиди в атмосферу, такі як хутровий пил, аміак, метан. Для функціонування таких господарств необхідні, також, і великі затрати води. Крім того, будівництво запланували прямо поряд з селом, та ще й на території, яку до цього планували зробити національним природним парком Орільський. Тож не дивно, що люди активно виступали проти такої забудови.

Щоб дізнатися більше про розвиток промислового тваринництва та потенційний вплив промислових ферм на здоров’я та довкілля дивіться відповідні дослідження та брошуру.