Нещодавно НЕЦУ надсилав звернення до Міндовкілля у зв’язку з повідомленням на сайті ДП “НАЕК “Енергоатом” про початок громадських обговорень звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС від 1 квітня 2021 року. Суть нашого звернення можете прочитати тут.

Зрештою ми отримали відповідь, у якій повідомляється, що продовження терміну громадського обговорення до припинення карантину або їх відкладення на пізніший час є неможливим, оскільки для усіх етапів процедури оцінки впливу на довкілля Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» встановлює чіткі часові рамки.

Таким чином громадське обговорення екологічно небезпечного та, на нашу думку, недоречного проекту добудови Ташлицької ГАЕС та підняття рівня Олександрівського водосховища згідно бажання суб’єкту-господарювання проводиться в умовах найбільш жорсткої фази карантину, спричиненого поширенням коронавірусної хвіроби COVID-19, що жодним чином не відповідає принципам. Нагадаємо, що Звіт з ОВД даного проекту був затверджений ще у 2019 році, але його громадське обговорення НАЕК «Енергоатом» розпочав через 2 роки в пік пандемії коронавірусу.

Так, Міндовкілля не дослухалося до заклику НЕЦУ щодо подовження строків проведення громадського обговорення до припинення карантину, або перенесення обговорення на пізніший час, коли припинять дію карантинні обмеження.

Повну відповідь Міндовкілля можете переглянути нижче у вкладеному пдф-файлі.

Водночас нагадуємо, що так зване громадське обговорення тримає до 24 травня 2021 року і до цього часу будь-який громадянин України може подати свої заперечення на адресу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, скориставшись зразком листа за посиланням.

Більше інформації про пробему збереження Бузького Ґарду дивіться на сторінці Збережемо Бузький Ґард

Відповідь Міндовкілля на звернення НЕЦУ.pdf