НЕЦУ надіслав звернення до Міндовкілля у зв’язку з повідомленням на сайті ДП “НАЕК “Енергоатом” про початок громадських обговорень звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС від 1 квітня 2021 року.

Зауважимо, що в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля розміщено інформацію про плановану діяльність “у складі гідроагрегатів 3-6 з поетапним підвищенням нормального підпірного рівня (НПР) Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до позначки +20,7м”. Номер реєстраційної справи 2018416564. Статус “Оприлюднено”. Звіт з ОВД доступний для ознайомлення з 8 квітня 2021 року, але конкретна дата оприлюднення у Єдиному реєстрі відсутня.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” громадське обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля для ознайомлення в порядку, визначеному статтею 4 цього Закону, і триває не менше 25 робочих днів і не більше 35 робочих днів. Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”, оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, оприлюднюються шляхом розміщення на офіційному веб-сайті уповноваженого центрального органу із зазначенням дати офіційного оприлюднення документа.

Однак, як в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля, так і у відповідному розділі  офіційного веб-сайту уповноваженого центрального органу відсутня дата оприлюднення Звіту з ОВД реєстраційної справи 2018416564. Відсутня вона і в Оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, де сказано, що «дата офіційного опублікування в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля автоматично генерується програмними засобами ведення Реєстру, не зазначається суб’єктом господарювання».

Таким чином встановити точну дату початку громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля завершення будівництва Ташлицької ГАЕС неможливо.

Також, тривожить той факт, що громадськість, зокрема НЕЦУ, позбавлена можливості участі у громадському обговоренні у зв’язку з пандемією та карантинними обмеженнями.

У зв’язку з цим НЕЦУ закликає Міністерство продовжити строки проведення громадського обговорення до припинення карантину, або перенести їх на пізніший час, коли припинять дію карантинні обмеження.

210419_21-24_mindovkillya_ovd_tgaes

Повний варіант звернення читайте у пдф-вкладенні тут:
Звернення НЕЦУ до Міндовкілля щодо неможливості проведення громадського обговорення проекту добудови Ташлицької ГАЕС в умовах карантину.pdf