Енергоефективність визначена пріоритетним напрямом розвитку енергетичного сектору України відповідно до проекту Концепції нової Енергетичної стратегії України до 2035 року. Експерти Національного екологічного центру України вітають таке спрямування енергетичної політики.

Експерти НЕЦУ наполягають, що пріоритетами розвитку енергетичної галузі також мають стати децентралізація в енергетиці та перехід до відновлюваних джерел енергії. Довгостроковою ж енергетичною метою повинна бути повна відмова від викопного палива та декарбонізація економіки. Такий вектор визначений міжнародною спільнотою, зокрема, Паризькою угодою 2015 року зі зміни клімату.

“Коли кожен українець стане енергонезалежним, тоді енергонезалежною стане й держава, – підкреслює експерт Національного екологічного центру України Анна Шумейко. – Тенденцією розвитку енергетичного сектору в світі є зменьшення ролі великих джерел енергопостачання. Кожен окремий дім перетворюється зі споживача енергії на її виробника завдяки сонячним панелям та іншим відновлюваним джерелам енергії”.

Вугільна та атомна енергетика досі становлять левову частку джерел енергії, однак несуть ризики як для природи та населення, так і для енергетичної безпеки України. В проекті Концепції нової Енергостратегії цим галузям знову відводиться головна роль.

“Ми сподіваємося, що розробники нової Енергетичної стратегії зможуть протистояти лобістам атомної та вугільної промисловості й рухатися у правильному напрямку – до відновлюваної енергетики, енергозбереження та енергобезпеки”, – продовжує Анна Шумейко.

Ознайомитися з повним текстом коментарів НЕЦУ до проекту Концепції нової енергетичної стратегії можна на сайті організації. Концепція має лягти в основу нової Енергетичної стратегії та за планом Міністерства має бути ухвалена вже 1 березня.

Енергозбереження та енергоефективність разом з переходом на альтернативні джерела енергії є обов’язковою умовою енергетичної незалежності та екологічної безпеки України.

Контакти для додаткової інформації:

+38 096 916 07 19
press@necu.org.ua