Фото: greentech-opportunities.com

П’ятнадцять громадських організацій та наукових центрів наголошують на необхідності прийняття змін до Закону України “Про електроенергетику”, що стосуються впровадження “зеленого тарифу” на електроенергію, вироблену з біогазу. Таке звернення до Президента України громадськість надіслала після того, як 27 жовтня Президент ветував прийняття поправок до цього закону.

“На наше переконання та згідно з висновками провідних фахівців у цій сфері, Закон України від 6 жовтня 2011 року № 3692-VI “Про внесення змін до статті 17-1 Закону України “Про електроенергетику” щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу” повністю відповідає інтересам України, світовим тенденціям розвитку енергетики, виконанню умов Кіотського протоколу, сприяє залученню значних іноземних інвестицій, створенню робочих місць та є одним з елементів адаптації законодавства України до норм Європейського союзу”, – йдеться у зверненні.

Галузеві експерти наголошують, що пункти 1, 2 та 4 пропозицій Президента не відповідають світовим напрямам розвитку відновлюваних джерел енергії, чинним державним програмам та дорученням Президента.

Крім того, фахівці зазначають, що Інститут відновлюваної енергетики Національної академії наук України не надавав розрахунків, на які Президент України посилається в пункті 1 пропозицій, а обґрунтування, наведене в пункті 4, не відповідає дійсності та потребує уточнень.

Лист підписали представники Національного екологічного центру України, Асоціації “Європейсько-українського енергетичного агентства”, Комітету енергетичної незалежності України, науково-технічних центрів “Псіхея” та “Біомаса” та ще десяти громадських та дослідницьких організацій.

“Встановлення “зеленого тарифу” на електроенергію, вироблену з біогазу, не тільки надасть поштовх для розвитку цілої галузі в сфері відновлювальної енергетики та посприяє надходженню інвестицій в регіони України, але й частково вирішить проблему побутових відходів та зменшить використання традиційних паливно-енергетичних ресурсів, зокрема природного газу”, – каже Артур Денисенко, координатор енергетичної програми Національного екологічного центру України.

Звернення до Президента України та роз’яснення щодо змін:
https://necu.org.ua/vstanovlennya-zelenoho-taryfu-na-elektroenerhiyu-z-biohazu/

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка:

Артур Денисенко,
координатор енергетичної програми
Національного екологічного центру України,
044 238 62 60
arthur.denisenko at necu.org.ua