Чотирнадцять громадських організацій та експертних дослідницьких центрів вимагають прийняти зміни до Закону України “Про електроенергетику”, що стосуються впровадження “зеленого тарифу” на електроенергію, вироблену з біогазу. Таке звернення до Президента України громадськість надіслала після того, як 27 жовтня Президент ветував цей закон.
На переконання громадськості та згідно з висновками провідних фахівців у цій сфері, Закон України від 6 жовтня 2011 року № 3692-VI “Про внесення змін до статті 17-1 Закону України “Про електроенергетику” щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу” повністю відповідає інтересам України, світовим тенденціям розвитку енергетики, виконанню умов Кіотського протоколу, сприяє залученню значних іноземних інвестицій, створенню робочих місць та є одним з елементів адаптації законодавства України до норм Європейського союзу.
Януковичу В.Ф.
Адміністрація Президента України
01220, м. Київ, вул. Банкова, 11
Щодо відкликання вето до Закону України від
6 жовтня 2011 року № 3692-VI
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
27 жовтня 2011 року Президент України скористався своїм правом вето щодо Закону України від 6 жовтня 2011 року № 3692-VI «Про внесення змін до статті 17-1 Закону України «Про електроенергетику» щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу».
На наше переконання та згідно з висновками провідних фахівців у цій сфері, Закон України від 6 жовтня 2011 року № 3692-VI «Про внесення змін до статті 17-1 Закону України «Про електроенергетику» щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу» повністю відповідає інтересам України, світовим тенденціям розвитку енергетики, виконанню умов Кіотського протоколу, сприяє залученню значних іноземних інвестицій, створенню робочих місць та є одним з елементів адаптації законодавства України до норм Європейського союзу.
Крім того, пп. 1, 2 і 4 пропозицій Президента України від 27 жовтня 2011 року не відповідають світовим напрямам розвитку відновлюваних джерел енергії, чинним державним програмам та дорученням Президента України.
Звертаємо Вашу увагу на те, що Інститут відновлюваної енергетики Національної академії наук України не надавав розрахунків, на які Ви посилаєтеся в п. 1 пропозицій, а обґрунтування, наведене в п. 4, не відповідає дійсності та потребує уточнень.
У зв’язку з цим просимо відкликати подання Президента України від 27 жовтня 2011 року щодо повторного розгляду Верховною Радою України Закону України від 6 жовтня 2011 року № 3692-VI «Про внесення змін до статті 17-1 Закону України «Про електроенергетику» щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу».
Про Ваше рішення просимо повідомити.
З повагою,
Юрій Урбанский,
Національний екологічний центр України, Виконавчий директор
Андрій Мартинюк,
Екоклуб (м.Рівне), Голова
Артур Казарян,
Керівник програми «GreenWay 2020»
Дейв Янг,
Асоціація «Європейсько-українське енергетичне агентство», Голова Ради
Дмитро Чубенко,
Міжнародна асоціація термоенергетичних компаній, Президент
Георгій Гелетуха,
Науково-технічний центр «Біомаса», Директор
Іван Надєїн,
Комітет енергетичної незалежності України, Голова
Микола Даценко,
ГО «Інститут біомаси та сталого розвитку», Почесний голова
Наталя Беліцер,
Інститут демократії імені Пилипа Орлика
Олександр Магльона,
Асоціація “Нові Горизонти” (м.Дрогобич), Президент Ассоціації АНГ
Олександр Степаненко,
ЕГО “Зелений Світ” (м.Чортків), Виконавчий директор
Приступа Володимир,
АДЕО “Легіони Землі” (м.Львів), Голова
Святослав Павлюк,
Польсько-українська фундація співпраці ПАУСІ, Заступник директора
Сергій Сапєгін,
Науково-технічний центр «Псіхєя», Директор
Юрій Матвєєв,
ГО «Агентство з відновлюваної енергетики», Заступник Голови правління