На території Шульгівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області йде будівництво промислової ферми з розведення норки. Відповідно до проекту потужність ферми складатиме 70 000 умовних самок, 14 000 самців та 350 000 голів молодняка, з одночасним утриманням не більше 420000 голів норок. Згідно постанови КМУ № 808 від 28.08.2013 р., звіроферма з такою запроектованою потужністю відноситься до об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

У 2014 році було представлено оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) проекту будівництва звіроферми. На замовлення громадськості було зроблено аналіз цього ОВНС проекту. Аналіз був зроблений лабораторією екобезпеки ННЦ «Екобезпека» Національного авіаційного університету. За результатами аналізу був підготовлений звіт. Також доступне резюме звіту зі стислим описом основних положень.

За результатами аналізу, структура тому ОВНС в цілому відповідає вимогам ДБН А 2.2-1-2003. Проте інформація представлена в ОВНС в повній мірі не відображає вихідного стану довкілля в районі будівництва та негативних впливів звіроферми на навколишнє середовище. НЕЦУ вважає, що проект будівництва не відповідає вимогам природоохоронного законодавства.

Резюме звіту аналізу тому “Оцінка впливу на навколишнє середовище проекту будівництва звірівницької ферми з розведення норки с/р Шульгівська, Петриківського району Дніпропетровської області”

 Звіт за результатами аналізу тому “Оцінка впливу на навколишнє середовище проекту будівництва звірівницької ферми з розведення норки с/р Шульгівська, Петриківського району Дніпропетровської області”