16-17 жовтня у Києві в готелі «Голосіївський» відбулася звітно-виборча конференція Національного екологічного центру України, що зокрема включала відзначення 30-річчя організації. На конференції були присутні делегати від відокремлених підрозділів НЕЦУ, члени Ради та ревізійної комісії НЕЦУ минулого скликання, засновники та інші визначні постаті в історії організації, інші члени організації та запрошені гості. Для тих, хто не зміг бути присутнім особисто, було підключено онлайн-трансляцію засідання за допомогою платформи Zoom, де колеги могли також ділитися своїми думками і брати участь у голосуванні.
Загалом, у роботі конференції взяли участь більше 40 осіб.
Початок конференції був присвячений ювілейній 30-ій річниці НЕЦУ. Ми з великою пошаною і гордістю приймали вітання від засновників нашої організації та шановних гостей, такий як Тетяна Гардашук, Іван Заєць, Леонтій Сандуляк, а також Микола Біляшівський, Олег Деркач, Юрій Масікевич, Віктор Мельничук. Під час першої половини засідання ми згадували історію зародження та становлення НЕЦУ, укріплення наших позицій як провідної громадської екологічної організації України, згадували людей, які внесли свій величезний незабутній вклад у розвиток нашого центру і нашої країни, дякували всім, хто своєю підтримкою, добрим словом і порадами допомагали і все ще допомагають НЕЦУ боротися за чисте довкілля України.
На конференції було обрано нове керівництво організації. За підсумками голосування маємо такі результати:
Голова НЕЦУ – Гаврилюк Руслан.
Заступники голови НЕЦУ –Коломієць Ганна, Бондаренко Олег.
Окрім голови та його заступників до Ради НЕЦУ також увійшли –Деркач Олег, Близнюк Микола, Гулевець Дмитро, Іванов Дмитро, Тимченко Інна, Проців Галина.
Ревізійна комісія – Веремійчик Георгій (голова), Пасенко Альона (заступник голови), Давиденко Олександр (секретар).
Також були розглянуті та затверджені звіти Ради та Ревізійної комісії організації. Колеги із відокремлених підрозділів ділилися напрацюваннями за останні два роки плідної роботи у форматі відкритого простору.
Другий день конференції (17 жовтня) був присвячений обговоренню стратегічних напрямів діяльності НЕЦУ. Учасники конференції розглянули зміни до Стратегії НЕЦУ із завданням її доопрацювання новоствореній Раді протягом наступних місяців. Також були розглянуті проблемні питання в довкільній сфері як на національному рівні, так і регіональному, які знаходяться у фокусі діяльності відокремлених підрозділів. Розглядаючи проблеми функціонування природно-заповідних об’єктів Конференцією було прийнято звернення щодо передачі територій ПЗФ, які наразі є їх складовими без вилучення, в постійне користування. Для більш ефективного функціонування території ПЗФ, кращого збереження природних комплексів, відтворення рідкісних видів, виконання державних зобов’язань перед світовою спільнотою щодо збереження біорізноманіття рекомендуємо передати в постійне користування національним паркам території ПЗФ без вилучення.