Звіт про стан світової ядерної галузі за 2014 рік. Виконавче резюме та висновки

Публікація «Звіт про стан світової ядерної галузі за 2014 рік. Виконавче резюме та висновки» – це переклад частини звіту, підготовленого відомим аналітиком енергетичної сфери Майклом Шнайдером у співавторстві із Ентоні Фроггаттом. Звіт про стан світової ядерної галузі – щорічна доповідь, яка містить комплексний огляд та аналіз даних щодо атомних електростанцій і включає інформацію про їх роботу, виробничу діяльність та будівництво.

«Який влив матиме аварія на японській АЕС Фукусіма на розвиток світової ядерної галузі?» Це питання дуже часто звучить після 11 березня 2011 року. Зазвичай відповідь на нього ніхто не знає. До тепер існують різні думки про те, чи буде розвиватися ядерна галузь у майбутньому. Одні кажуть, що буде, бо світові потреби в енергії зростають, інші зауважують, що майбутнього в атомної енергетики немає, бо вона збиткова і неможливо забезпечити повну безпеку при експлуатації АЕС.

Для того, щоб зрозуміти стан світової ядерній галузі, її тенденції, щоб приймати відповідальні та сталі рішення в майбутньому, необхідно вивчати минулий досвід і аналізувати сьогоднішню ситуацію. У Звіті про стан світової ядерної галузі за 2014 рік наведено оцінку стану об’єктів атомної енергетики, програм будівництва нових енергоблоків АЕС у державах, де вони вже експлуатуються, або потенційно можуть бути збудовані. Також, Звіт містить дані про вартість будівництва АЕС, їх експлуатаційні витрати та продовження експлуатації старих АЕС у понадпроектний термін.

Аргументи про- та антиядерних організацій часто настільки протилежні, що заплутують як політиків так і громадськість. Звіт про стан світової ядерної галузі за 2014 рік є одним із достовірних, надійних та неупереджених джерел інформації. Він може бути гарним орієнтиром для тих, хто зацікавлений у питанні атомної енергетики. Ця доповідь допоможе приймати рішення про подальший розвиток ядерної галузі більш прозоро та відповідально.

Завантажити: “Звіт про стан світової ядерної галузі за 2014 рік. Виконавче резюме та висновки”.

(З оригіналом Звіту можна ознайомитися за посиланням:
http://www.worldnuclearreport.org/IMG/pdf/201408msc-worldnuclearreport2014-lr-v4.pdf)