28 листопада 2013 року на відкритому засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України буде розглянуто питання «Про можливості експлуатації енергоблока № 1 Южно-Української АЕС у понадпроектний термін».

Термін роботи енергоблоку №1 ЮУАЕС спливає 2 грудня п.р. Проте, відповідно до заяви ДП НАЕК «Енергоатом» та проекту рішення Держатомрегулювання України про можливість продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку № 1 ЮУАЕС строк його служби планують продовжити ще на 10 років.

Національний екологічний центр України за технічної підтримки експертів ядерної галузі дослідив оприлюднені Держатомрегулювання України документи та зробив висновки, що значну кількість важливих для безпечної роботи енергоблоку заходів завершено не було. Також, було виявлено, що на енергоблоці перевищено кількість допустимих циклів розхолоджувань та перевищено у порівнянні з очікуваною кількість циклів «Роздільне гідровипробування по І контуру на щільність».

Тобто, рішення про подальшу експлуатацію енергоблоку є необґрунтованим.

Згідно з національним законодавством у разі неможливості обґрунтування безпечної роботи ядерної установки протягом додаткового терміну її експлуатації роботу такої установки необхідно припинити.

Звернення до членів Колегії Держатомрегулювання України, РНБО та СБУ щодо небезпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС