Національний екологічний центр України звернувся до Державної інспекції ядерного регулювання України з проханням надати для ознайомлення звіт Інституту проблем міцності ім. Г.С.Писаренка Національної академії наук України щодо виконання незалежних повірочних розрахунків на опір крихкому руйнуванню корпусу реактора енергоблоку №1 Южно-Української АЕС.

Згідно з листом Держатомрегулювання матеріали НЕЦУ щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС, які були викладені у звіті «Аналіз документів щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС на їх відповідність вимогам норм розрахунку на міцність обладнання та трубопроводів ядерних енергетичних установок ПНАЕ Г-7-002-86» було розглянуто Держатомрегулювання із залученням організації науково-технічної підтримки – ДНТЦ ЯРБ. Незалежні повірочні розрахунки на опір крихкому руйнуванню корпусу реактора енергоблоку №1 Южно-Української АЕС були виконані фахівцями Інституту проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України.

Такий розгляд і розрахунки Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ робили у відповідь на прохання НЕЦУ розглянути звіт «Аналіз документів щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС на їх відповідність вимогам норм розрахунку на міцність обладнання та трубопроводів ядерних енергетичних установок ПНАЕ Г-7-002-86», та провести незалежну переоцінку і повторну експертизу ЯРБ технічного стану енергоблоку№1 ЮУ АЕС із залученням представників профільних установ, експертних центрів і організацій та громадськості.

Звернення НЕЦУ до Держатомрегулювання щодо надання звіту про виконання незалежних повірочних розрахунків на опір крихкому руйнуванню корпусу реактора енергоблоку №1 Южно-Української АЕС Проміжна відповідь держатомрегулювання Відповідь Держатомрегулювання України НЕЦУ