У місті Берегове Закарпатської області минулого тижня був помічений пересувний звіринець „Зоомир”. З першого погляду можна зрозуміти, в якому стані тварини. Його мешканців – левів, верблюда, ламу, поні, єнота та інших тварин утримують у тісних клітках на колесах. Ці умови не відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.

„Не беруся стверджувати, що конкретний пересувний “зоомор”, який квартирував у Берегові, є незаконним – потрібна перевірка документів та санітарних норм утримання тварин, і цим мають займатися екологічна інспекція та екологічна прокуратура. Але побачене було неприємним, жалюгідним та навіть аморальним, – розповідає Олег Супруненко, журналіст, мешканець міста Берегово, член місцевої екологічної організації «Чистий Берег». – Тварини утримуються у брудних іржавих клітках на колесах, за мутним склом деяких з них неможливо побачити отих мавп із зворушливими іменами Катя, Герда, Яша…”

„Надаючи дозвіл на демонстрацію таких заходів, міська влада долучається до ганебного бізнесу, окрім того, за стражданнями тварин спостерігають діти, і на цьому ми їх виховуємо, не вдаючись у поняття «гуманне ставлення до всього живого», – каже Наталя Вишневська, Національний екологічний центр України (НЕЦУ).

Нагадуємо, цей зоопарк відвідували діти і бачили знесилених та замордованих тварин, відтак, ця ситуація може трактуватися як „обтяжлива обставина” згідно ч. 2 статті 299 Кримінального Кодексу України.

„Донецька область, Косів, Дніпрозержинськ, Берегово, Київ, Севастополь… Щотижня Національний екологічний центр України отримує листи з проханням про допомогу, які стосуються пересувних звіринців. З новин ми дізнаємося про порушення прав тварин у приватних зоокуточках по всій Україні, – каже Катерина Полянська, НЕЦУ. – Порушень так багато, що ми не в змозі реагувати на всі випадки. Скрізь одна й та сама ситуація – знущання над тваринами, відсутність документів.”

НЕЦУ та інші зоозахисні організації, активісти та волонтери, прості мешканці вважають ситуацію з правами тварин в Україні ганебною. Влада, особливо народні депутати України, мають негайно внести зміни у Закон України „Про захист тварин від жорстокого поводження”, а саме уточнити ст. 25 Закону та заборонити такий вид діяльності, як „пересувні звіринці”.


Фото: О. Супруненко, “Чистий берег”

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олег Супруненко,
Соціально-екологічна громадська організація «Чистий Берег»,
068 – 225-69-58
drozd at bereg.net.ua

Наталя Вишневська,
Національний екологічний центр України
098 257-6176,
nvishnevskaya at ukr.net

Катерина Полянська,
Національний екологічний центр України
067 266-4438,
ktgreentree at gmail.com

Інформація про приватні звіринці та пересувні зоопарки:

http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2011/03/09/757105.html
http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2011/03/26/760548.html
http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-81318-Zoomor-pryikhav!-Chy-potribni-mistu-rozvahy-zi-strazhdan
http://novosti.kanalukraina.tv/sobytiya/9536_sobytiya__sb_26_03_11_19_00/
http://news.dt.ua/articles/78734