Не так давно вщух конфлікт щодо проведення на території заказника «Острів Жуків» байкерського фестивалю “Український оппозит-2008”, проведення якого київським природоохоронцям вдалось зупинити, як з’явилась інформація про проведення наступного аналогічного заходу.

За повідомленням на інтернет-сайті motoua.net, 9-10 травня 2009 року на території острова Жуків планується проведення заходу «Motorua: відкритття сезону – 2009» (піратська вечірка). Відкриття мотосезону передбачене на 500 учасників. Програма передбачає заїзд всіх учасників на територію острова на мотоциклетному транспорті, різноманітні розваги (серед яких заявлено і т.з. «пьяні розваги» та «еротичні конкурси»), страйкбол, рок-концерт, святковий салют, продаж та розпиття спиртних напоїв, спорудження наметового табору, розпалювання багать. Згідно з оголошенням, з організаторами можна зв’язатись за телефоном у Києві (044) 331-55-77.

Захід грубо не узгоджується з вимогами природоохоронного законодавства і Положенням «Про ландшафтний заказник місцевого значення «Острів Жуків». Зокрема грубо порушуються вимоги Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Бернської конвенції «Про охорону диких видів флори та фауни та середовища існування у Європі» та національного законодавства про охорону навколишнього природного середовища України. Забруднення території, пошкодження рослинного та грунтового покриву, потужний шумовий фактор, розлякування тварин у сезон розмноження – все це має бути неухильно зупинене, а сам захід перенесено в інше місце.

Громадські природоохоронні організації звернулись до Державної екологічної інспекції, Прокуратури м.Києва та МВС з проханням зупинити проведення фестивалю на о.Жуків.

Члени Національного екологічного центру України переконані, що захід є черговим кроком до визнання території заказника «Острів Жуків» таким, що втратив природну цінність і його подальшої забудови. Аналогічна практика паплюження цінних природних ділянок для їх подальшої забудови вже відпрацьована в Києві. Так, спаплюжено і знищено Феофанію, все більше і більше тиску зазнає острів Труханів. На черзі – заказник «Острів Жуків».