energy-community-cc

За даними дослідження «Зміна клімату: для Енергетичного Співтовариства настав час діяти», підготовленого для мережі СEE Bankwatch, якщо скасувати плани з будівництва нових вугільних електростанцій і замінити їх еквівалентними потужностями вітропарків (враховуючи коефіцієнт використання встановленої потужності), то лише інвестиційні витрати до 2030 року в країнах-учасницях Енергетичного Співтовариства будуть менші приблизно на 25% (не беручи до уваги експлуатаційні витрати та майбутній податок на СО2).

Доповідь також вказує на те, що найбільш гострою проблемою для України залишається низька ефективність передачі та розподілення електроенергії, що спричиняє економічні втрати близько 1,1 млрд. євро на рік (не включаючи марнотратне використання і погану теплоізоляцію будівель). За рахунок лише зниження втрат електроенергії в розподільних мережах Україна може вивільнити значні кошти для розвитку вітрової та сонячної енергетики.

Зміна клімату: Для Енергетичного Співтовариства настав час діяти

Ми публікуємо лише коротку добірку з цього дослідження стосовно України. З оригіналом англійською можна ознайомитися тут.