Фото Wolfgang Simlinger
Фото Wolfgang Simlinger

10 травня 2015 року природоохоронці виявили на території сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області оголошення про купівлю болотних черепах: «Дорого куплю болотных черепах». Територія сільських рад, де були розміщені оголошення входить до складу національного природного парку «Нижньосульський».

“Оголошення розвішані просто по селах. Особа, яка відповідає на дзвінки, повідомляє, що купує за 100 грн болотних черепах, вагою від 600 грамів. Представляється Владом, хоча невідомо, чи це правда. Каже, що раз на тиждень машина їздить і збирає черепах від людей, що повідомлять про їх наявність”. – коментує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Відповідно до такси про для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду внаслідок незаконного добування чи знищення об’єктів тваринного світу, пошкодження або знищення їх жител та споруд, місць перебування і розмноження, що передбачена додатком 7 до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. № 541, сума збитків за одну особину черепахи болотяної становить 350 грн.

Активісти НЕЦУ звернулись до МВС та Служби безпеки України з проханням виявити осіб, що організовують злочинний промисел та порушити відповідну кримінальну справу проти них.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
заступник голови Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (097) 1000-473
Email: vasyliuk AT necu.org.ua

Довідка. Болотна черепаха (Emys orbicularis) занесена до ратифікованої в Україні Бернської конвенції (Додаток 2) і охороняється в усій Європі. Розглядається питання про включення її у Червону книгу України.