На сьогодні 10 з 15 атомних енергоблоків на українських АЕС закінчили свій термін проектної експлуатації (30 років), і продовжуються експлуатуватись в понаднормативний термін, ще для двох термін закінчується в 2020 році. Хоча й світова практика передбачає експлуатацію реакторів 50-60 років за умови їх реконструкції та модернізації старих реакторів, це створює підвищену небезпеку виникнення аварійних ситуацій.

Небезпека загострюється на фоні глобальної зміни клімату, коли значно підвищується ймовірність аномальної спеки та непередбачуваних кліматичних катаклізмів.

10 лютого 2020 р. закінчується термін експлуатації третього енергоблоку Южно-Української атомної електростанції потужністю 1 ГВт (перші два вже працюють в надпроєктний термін). Згідно з урядовою Енергетичною стратегією до 2035 р. і за повідомленнями ДП “НАЕК “Енергоатом” планується продовження експлуатації реактора у надпроєктний строк.

Враховуючи це НЕЦУ звертається до ДП «НАЕК» Енергоатом» з вимогою провести оцінку впливу на довкілля продовження терміну експлуатації третього енергоблоку ЮУ АЕС згідно діючого законодавства та Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», провести громадські слухання в містах обласного значення, обласних центрах та столиці України.

Повний текст звернення можна переглянути у pdf-вкладенні.

Звернення_Конференції_ЮУАЕС_енергоблок_3_21.12.19

Завантажити: Заява НЕЦУ з приводу продовження терміну експлуатації 3-го енергоблоку ЮУ АЕС.pdf