Проект Зелена школа “Пізнаємо світ” був ініційований і реалізований Івано-Франківським обласним відокремленим підрозділом НЕЦУ 12 червня-15 серпня 2017 року.

Мета проекту полягала у тому, що у добу масової глобалізації та шаленого розвитку комп’ютерних технологій школярі позбавляють себе можливості спілкуватись із природою. Вони вже не чують її голоси, перестали її бачити, втратили з нею зв’язок.

Кожен член команди проекту, прописуючи його, відчував радість за те, що зможе зацікавити учнів стати ближчими до природи, забравши дітей від комп’ютерів, віртуальних ігор і телевізорів, щоб вони подихали свіжим повітрям, розвивали креативне й абстрактне мислення та були екологічно свідомими громадянами України.

До участі у проекті було залучено 80 учнів загальноосвітніх шкіл Івано-Франківська. Під час проекту було здійснено чотири виїзди, які охоплювали: м. Бурштин та Бурштинську ТЕС, Національні природні парки «Галицький» і «Горгани», Манявський скит і Дністровський каньйон.

Під керівництвом п’ятьох кваліфікованих професійних екологів-педагогів та волонтерів: 15 студентів та 4 учителів шкіл, ­ були проведені тренінги, цікаві конкурси, лекторії, ігри та дебати, на яких обговорювалися такі питання:

  • Що таке глобальне потепління: причини та наслідки?
  • Що таке парниковий ефект і чим він спричинений?
  • Чому відбуваються зміни клімату і чи ми їх відчуваємо?
  • Яка шкода від Бурштинської ТЕС (розмова школярів зі співробітником ТЕС)
  • Чи потрібно Україні переходити на альтернативні джерела енергії: вітрову та сонячну?

Порушували питання сортування та утилізації твердих побутових відходів, а також збереження біорізноманіття і для чого потрібно створювати національні парки, заказники та заповідники.

За активну участь кожна дитина була нагороджена, а школа отримає у вересні диплом-подяку і свій власний плакат, на якому будуть зображені учні – учасники проекту. Це буде своєрідним нагадуванням і прикладом для інших діток, які повинні розуміти, що екологічно свідомим бути модно та круто.
Сподіваємося, що проект буде і надалі ефективно функціонувати і виховувати нове покоління активних громадян, програмуватиме екологічно свідоме суспільство майбутнього, для якого екологічні знання будуть органічною частиною їх світогляду і життєвої філософії.