Тернопіль, 13 жовтня 2010. – У басейнах чотирьох притоків Дністра – річок Золота Липа (Україна), Кучурган (Україна та Придністров’я), Куболта і Буковець (Молдова) завершується реалізація проекту природоохоронних неурядових організацій „Демократизація управління басейном річки Дністер: місцева влада, неурядові організації (НУО) та об’єднання, що працюють разом для транскордонної ріки, щоб подолати бідність і досягнути стійкого (збалансованого) розвитку в басейні Дністра”.

Проект тривав з 2008 по 2010 рік. Його метою було залучення широкого кола зацікавлених сторін до вирішення екологічних проблем річки Дністер шляхом розв’язання проблем територіальних громад, які проживають на дністровських притоках.

Під час проекту у Львівській, Тернопільській, Вінницькій, Одеській, Чернігівській, Миколаївській областях пройшла серія семінарів, круглих столів та тренінгів з оцінки екологічного стану водойм методами біоіндикації. Зокрема, студенти Львівського університету імені Івана Франка відбули навчально-польову практику з екології саме такого спрямування. Кілька тренінгів заплановано ще провести до кінця цього року, що може зацікавити представників інших вищих навчальних закладів України.

У рамках роботи над проектом був виданий посібник „Оцінка екологічного стану водойм”. Матеріал був розроблений під час роботи у басейні річки Золота Липа, що протікає по територіях восьми районів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Видання його стало можливим за підтримки Європейської мережі недержавних організацій „Жінки Європи за спільне майбутнє” (WECF) та Міністерства екології та сільського господарства Нідерландів у рамках Програми MATRA „Управління транскордонного річкового басейну”.

„Теоретичні та практичні рекомендації, поради та правила, активні схеми, допоможуть усім небайдужим та цікавим визначити стан прісних водойм. Таку роботу можуть виконати не тільки спеціалісти”, – вважає керівник проекту, одна з авторів книги Галина Проців.

За її словами, наукові методи, які застосовуються в країнах Європейського союзу, адаптовані і до чинного природоохоронного законодавства України.

Додаткову інформацію про проект можна отримати у Галини Проців:
kray AT ukr.net,
kray AT ber.te.ua.