prject

Київ, 5 травня 2011. – Природоохоронці критично відгукуються про кращий проект благоустрою центральної частини Києва до Євро-2012, що його обрали 30 травня. Вони пояснюють, що виконання проекту переможця порушуватиме законодавство України та остаточно спотворить київські схили.

Конкурс був організований київською мерією та зібрав роботи з 16 країн світу, але жоден український проект не потрапив до числа фіналістів. Хоча тільки українські учасники конкурсу мали змогу ознайомитися з законодавчими особливостями та планувальними обмеженнями, про які розказували технічні експерти конкурсу.

“До списку переможців увійшли лише іноземні проекти, які не були ознайомлені з українськими законами та не мали змоги спілкуватися з технічними експертами. Саме тому проекти, що потрапили до фіналу конкурсу, передбачають будівництво споруд та конструкцій, що „врізаються” в дніпровські схили, а це робити категорично заборонено.”, – каже Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України, один з технічних експертів конкурсу.

Переможцем став проект колумбійських архітекторів, який передбачає спорудження ресторанів, будинків, реконструкцію набережної, та встановлення атракціонів на островах. Запроектовані конструкції поєднують арку Дружби народів із Трухановим островом.

Екологи переконані, що втілення такого проекту у життя стане грубим порушенням законодавства, адже дніпровські схили мають природно-заповідний статус і є пам`яткою природи місцевого значення. Згідно з законом „Про природно-заповідний фонд”, на схилах заборонено вести будь-яку діяльність, яка може зашкодити флорі і фауні. А такою діяльністю є вирубка дерев і будівництво.

„Якщо ми уважно почитаємо законодавство України про благоустрій, то зрозуміємо, що всі проекти, що потрапили до числа фіналістів, не є проектами благоустрою. Це проекти будівництва. А благоустрій – це охайні доріжки, газони, лавки і ліхтарі. Враховуючи, що за рік реалізувати такі масштабні проекти навряд чи вдасться, ми змушені констатувати – перед нами чергова спроба забудови столичних зелених зон, прикрита вуаллю Євро 2012”, – каже Олексій.

Зокрема, екологів хвилює те, що результати цього конкурсу мають реальну перспективу бути включеними до нового генерального плану міста.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Олексій Василюк,
Заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com