Природоохоронці вважають схвалення закону про спрощення землевідводу загрозою національній безпеці України. Про це вони повідомили на прес-конференції, присвяченій проблемам деградації довкілля, яке відбудеться, якщо Президент підпише законопроект під номером 11116 [1].

«Народні депутати, які проголосували на підтримку законопроекту Мірошниченка, або зовсім не розуміють, що роблять, або ж свідомо зраджують Україну, ставлячи їй такий вирок, – пояснює Ярослав Мовчан, Голова Національного екологічного центру України. – Запропонований механізм вилучення та передачі земель природно-заповідного фонду без участі природоохоронних органів знищить рештки заповідних земель, яких і так наполовину менше, ніж потрібно для здорового життя українців».

«Цей закон суперечить вимогам екобезпеки, як одного з основних принципів земельного законодавства [2], та порушує встановлене статтею 50 Конституції України право громадян на безпечне для життя та здоров’я довкілля», – переконаний Ярослав.

“В Україні дефіцит води з кожним роком стає все гострішим: пересихають річки та луки, зникає вода в криницях. В такій ситуації влада, здавалося б, мала приймати заходів для підтримки екологічного балансу. Та куди там! – додає Сергій Шапаренко, Голова Ради ЕкГ “Печеніги”, – Наші можновладці, мабуть, живуть в паралельному світі: втілена в законах народного депутата Мірошниченка адмінрефома спрямована на фактичне знищення екологічного контролю. Можна, звісно, забудувати і заповідні ділянки, і прибережні, і лісові. Але кому вони будуть потрібними, коли стануть пустельними?”

Не менш небезпечним громадські експерти вважають проект Міненерго про спрощення надання землі для нафтових і газових свердловин [3]. Цей проект легковажно пропонує, щоб місця розташування нафтових і газових свердловин, розташованих на особливо цінних землях, погоджували обласні ради замість Верховної, а затверджував не Кабмін, а облдержадміністрація, яка більше керується інтересами своїх регіонів, аніж народу в цілому. Учасники прес-конференції закликали народних обранців відхилити цей законопроект та зняти його з розгляду.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ярослав Мовчан
Голова НЕЦУ
Телефон +38 050 386 77 39
Email: yaroslav.movchan AT gmail.com

Сергій Шапаренко
Голова Ради ЕкГ “Печеніги”
Телефон: 066 387-46-81
Email: Pechenegy AT rambler.ru

Примітки

[1] Йдеться про законопроект зареєстрований народним депутатом Ю. Мірошниченком 28.08.2012 за номером 11116 законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення».
Докладніше за посиланням: https://necu.org.ua/lisy-i-chornozemy-nyschytymut-na-zakonniy-osnovi/

[2] Cтаття 5 Земельного Кодексу України

[3] Мова про законопроект запропонований Міністерством енергетики та вугільної промисловості України “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо спрощення надання земельних ділянок для спорудження, будівництва, експлуатації та обслуговування нафтових і газових свердловин і пов’язаних з їх обслуговуванням чи експлуатацією об`єктів трубопровідного транспорту, виробничих споруд, під’їзних доріг, ліній електропередач та зв’язку» http://mpe.kmu.gov.ua/fuel/doccatalog/document?id=224694

[4] Дивіться також лист НЕЦУ до Президента України щодо відхилення та зняття з розгляду законопроекту про зміни в Земельний кодекс України
https://necu.org.ua/lyst-do-prezydenta-ukrayiny-schodo-vetuvannya-zmin-v-zemelne-zakonodavstvo/