Київ, 12 жовтня 2012 – Національний екологічний центр України (НЕЦУ) закликав Президента накласти вето на закон про зміни у Земельному Кодексі України [1], який спрощує процедуру землевідводу. Екологи застерігають, що ініціатива від народного депутата Юрія Мірошниченка залишить природу і цінні землі України практично без захисту.

«Якщо процедуру зміни цільового призначення буде спрощено, природні ділянки опиняться в небезпеці, бо їх можна буде вилучати виключно на підставі проекту землеустрою, – пояснює Ярослав Мовчан, Голова НЕЦУ – Сьогодні значна частина території України розпайована і знаходиться у приватній власності, тому вилучати залишається тільки незаймані території, які належали місцевим громадам. Затвердження цього закону призведе до неприпустимого зменшення площ унікальних лісів, боліт та степів, які загалом складають менше 20% площі України».

Експерти НЕЦУ наголошують, що процедура погодження проектів землеустрою без залучення органів виконавчої влади з питань охорони довкілля, запропонована Ю. Мірошниченком, не враховує природну цінність територій. Таким чином, цей законопроект позбавляє можливості резервувати землі під заповідання чи захищати на їх території види тварин та рослин, занесені до Червоної та Зеленої книги України.

«В результаті буде скасовано законодавчі гарантії охорони цінних земель, окрім тих, що уже відносяться до природно-заповідної категорії, – коментує Наталія Городецька, юрисконсульт правозахисної організації «Екологія Право Людина». – Вже нічого не буде заважати всім охочим проводити господарську діяльність на землях, які є надбанням всього народу, і які мали бути збереженими і переданими наступним поколінням в тому вигляді, в якому вони перейшли до нас».

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ярослав Мовчан
Голова НЕЦУ
+38 050 386 77 39

Наталія Городецька
Юрисконсульт «Екологія Право Людина»
office at epl.org.ua
+38 032 225 76 82
+38 067 679 02 44

Примітки для редактора:

[1]. Йдеться про законопроект зареєстрований народним депутатом Ю.Мірошниченком 28.08.2012 за номером 11116«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення» і прийнятий Верховною радою України 2 жовтня 2012 року http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=44198

[2]. Відкритий лист від НЕЦУ до Президента України щодо ветування закону про зміну процедури відведення землі та зміну їх цільового призначення:
https://necu.org.ua/wp-content/plugins/wp-download_monitor/download.php?id=210