10 серпня – Всесвітній день лева

Всесвітній день лева відзначають щорічно 10 серпня. Чому саме цей день і хто це свято започаткував, на жаль, невідомо. Однак варто зазначити, що перших левів почали утримувати у неволі у 850 році до нашої ери у стародавній Асирії. У XVII столітті представники цього виду з’явились у провідних європейських зоопарках, найбільший з яких знаходиться у Лондоні.

У XIX столітті разом з колоніальною торгівлею почала процвітати й торгівля дикими тваринами. В цей час леви були звичайним живим товаром на ринках і продавалися за відносно низькою ціною. 

У цей день у всьому світі організовуються різноманітні заходи задля привернення уваги людей до цих витончених але сильных представників дикої фауни, ажде саме зараз вони знаходяться у найбільшій небезпеці.

Сьогодні більша частина цих тварин живе на сході та півдні африканського континенту і, на жаль, їх кількість зменшується з року на рік. За оцінками експертів, популяція левів значно скоротилася за останні два десятиліття. Наприклад, в 2005 році приблизна кількість левів варіювалося від 17 до 47 тисяч особин, тоді як в 1970 році їх було понад 100 тисяч. Основними причинами скорочення їх чисельності є зміна клімату, хвороби та бездумна діяльність людини.