Закон про оцінку впливу на довкілля прийнято

НЕЦУ вітає прийняття закону про оцінку впливу на довкілля 2009а-д. Закон допоможе створити ефективні механізми екологічної оцінки негативного впливу більшості проблемних об’єктів.

Зокрема, йдеться про сільське господарство, лісівництву, видобувну та енергетичну промисловість, нафтопереробні заводи, теплові електростанції, установки для виробництва ядерного палива, виробництва в сфері чорної і кольорової металургії, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, автомагістралей, гідротехнічних споруд морських і річкових портів.

Закон наближує європейські стандарти з охорони довкілля та забезпечує чітку та прозору процедуру екологічної оцінки за участі громадськості та відкритості документації.

Для підприємств, які можуть впливати на стан довкілля за межами України, буде також проводитися транскордонна оцінка впливу. 

Національний екологічний центр України виступав за прийняття закону про оцінку впливу на навколишнє середовище ще з 2014 року. Нарешті його прийняли сьогодні як євроінтеграційний, на виконання вимог міжнародних угод. Далі потрібно працювати з цим законом на практиці і відточувати після випробування на практичних кейсах.