Національний екологічний центр України вітає прийняття у Верховній Раді за основу нового законопроекту №4901 про облік споживання тепла та води лічильниками в кожному домі, який створить умови для енергонезалежності України.

НЕЦУ спільно з Реанімаційним пакетом реформ наполегливо працювали над законом про повний облік тепла та води понад два роки. Нарешті перший крок до якісного енергозбереження та енергетичних реформ в Україні зроблено. Прийняття законодавства про обовязковість обліку енергії лічильниками є передумовою для якісного залучення інвестицій в проекти підвищення енергоефективності будівель.

“Близько 20% платіжки за опалення українці віддають за тепло, яке ніколи не отримають, – коментує Андрій Желєзний, експерт НЕЦУ. – Встановлення лічильників дасть можливість людям самостійно контролювати кількість спожитої енергії та заощаджувати свої гроші”.

Загальний потенціал скорочення споживання енергії в Україні становить 32 млрд. тон нафтового еквіваленту (50% від нинішнього рівня енергетичних затрат). Третина цієї цифри стосується житлового сектору. За рахунок використання цього потенціалу, зменшення споживання енергії та впровадження енергоефективних проектів у будинках можна зменшити викиди парникових газів та протидіяти глобальним змінам клімату.

Читайте детальніше про законопроект на Економічній правді.

Контакти для додаткової інформації:

+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua