Київ: 25.11.2008: Національний екологічний центр України звернувся до Міністерства навколишнього природного середовища з вимогою прискорити створення національного природного парку «Кінбурнська коса» з метою запобігти приватизації унікальних земель Кінбурна.

Екологи вимагають припинити передачу земель Кінбурнського півострова у приватну власність немісцевим жителям та заборонити на його території посадки сосни, яка заважає його природному різноманіттю.

Створення НПП «Кінбурнська коса» у 2007-2009 рр. передбачено Законом України “Про Загальнодержавну програму формування національної екомережі на 2000–2015 рр.” та Указом Президента від серпня 2008 року. Проте структури, зацікавлені у використанні Кінбурнської коси для бізнесу заважають погодженню створення НПП.

З 17 тисяч гектарів сучасного регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», який був створений ще у 1992 р. та має повністю увійти до складу НПП, землекористувач (Очаківський лісгосп), за неофіційними даними, дає згоду на підвищення статусу лише на 2 тис. га на великій відстані від морського узбережжя. Створення НПП із засобу захисту інтересів громадян перетворюється на прикриття для руйнівного для довкілля бізнесу.

«Кінбурнська коса має належати народу України та її місцевим жителям, а не представникам готельного бізнесу чи місцевим бізнесменам від Держлісгоспу, – переконаний Ярослав Мовчан, натураліст, член ради Національного екологічного центру України, – Єдиний шлях до цього — створити на всій площі Кінбурнського півострова та у прилеглих акваторіях національний природний парк, який захистить Кінбурн та його місцевих жителів від навали готелів, баз відпочинку та пов’язаних з ними змін довкілля».

«Кінбурнська коса є справжньою перлиною не лише України, а й усієї Європи! – говорить Ганна Коломиєць, ботанік, експерт Національного екологічного центру України – На її територіях збереглись незабудованими приморські рівнини, що завдяки своїй природності є лікувальними для людини».

Нагадаємо, що на території Кінбурнскої коси розташоване найбільше на всій Землі поле наземних орхідей площею понад 90 га. Також це одне з небагатьох місць, де все ще можна побачити вільне від будь-яких споруд морське узбережжя – пляж протяжністю 23 км та простір піщаного степу з чистими теплими озерами.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Ганна Коломієць
Email: koloanka at veer.net.ua
Тел: 8-067-397-87-32
Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua