16 червня 2011 рік, Київ. – Більше тисячі студентів підписали петицію проти забудови Національного виставкового центру «Експоцентр України» та висунули вимогу включити площу Експоцентру до території національного природного парку „Голосіївський”.

Таке обурення громадськості було викликане намірами місцевої влади збудувати ділові центри на території НВЦ „Експоцентр України”, Княжого затону та ще шістьох ділянках — місцях відпочинку киян.

“Голосіївський район поки що вважається найзеленішим районом столиці. Його ліси та парки є зеленими легенями Києва. Більше того, це своєрідний притулок для безлічі диких птахів та звірів”, – розказує активіст Національного екологічного центру України Андрій Плига, що збирав підписи у гуртожитках університету Шевченка.

Нагадаємо, у квітні цього року Президент України Віктор Янукович надав доручення голові Київської міської державної адміністрації визначити можливі майданчики для будівництва ділового центру міста. (http://www.necu.org.ua/meriya-planuye-zabudovu-naberezhnoyi/) Території, які запропонували столичні архітектори – Дніпровська набережна, район біля проспекту Бажана та Харківського шоссе, Княжий затон (11-й мікрорайон Позняки-Західні), Експоцентр України, Льодовий стадіон та Іподром – є озелененими територіями загального користування, які виконують важливі екологічні та містобудівні функції. Тому їхня забудова є грубим порушенням законодавства.

Студенти планують і надалі відстоювати Експоцентр та вимагати його включення до національного природного парку “Голосіївський”.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь-ласка, до:

Андрій Плига,
Активіст Національного екологічного центру України,
093 349 52 81
lesnik13 at bigmir.net