Створений шість років тому регіональний ландшафтний парк досі не має адміністрації та активно забудовується. Йдеться про парк „Дніпровські острови”, що був створений 23 грудня 2004 року рішенням Київської міської ради.

Згідно з цим рішенням, 1214,99 га островів у місті Києві були оголошені регіональним ландшафтним парком. До складу регіонального ландшафтного парку включили не всі острови, що викликало на той час осуд наукової і екологічної громадськості (http://kyiv.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=2). Проте з часом стало зрозуміло, що й ті острови, які отримали на папері охоронний статус, реально не відчули жодних змін на краще.

Державне комунальне підприємство „Плесо”, яке було ініціатором створення РЛП, досі не здійснило жодних заходів із формування парку: не розробило проект організації, не здійснило зонування, не прийняли на роботу охорону та наукових співробітників, які мали би обслуговувати парк. Результатом такого грубого ігнорування прямої вказівки у рішенні Київради, а також вимог до функціонування РЛП як території природно-заповідного фонду, юридичну відповідальність за дотримання режиму охорони стали суттєві втрати природної цінності київських островів за вказаний період.

„За той час, що „Дніпровські острови” не функціонують, почалася забудова островів Венеціанський, Жуків, відведення під будівництво дрібних островів острова, негосподарська експлуатація острова Лопухуватий та Долобецький, а також гідронамивні роботи в акваторії біля острова Великий, що призводять до його зменшення, – розказує командир Дружини охорони природи міста Києва Михайло Богомаз. – Відсутність зонування РЛП, яке має бути розроблене в складі проекту організації території РЛП, стає причиною хаотичного використання території РЛП, частина з яких повинні мати статус абсолютно заповідної зони і бути недоступними для відвідування і тим більше – забудови”.

„Ми переконані, що описана вище діяльність, вірніше бездіяльність ДКП „Плесо” є прямою причиною втрат, які несе РЛП „Дніпровські острови”, а отже може мати ознаки протиправної діяльності, відповідальність за яку передбачена статтею 252 Кримінального кодексу України”, – стверджує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

У зв’язку із цим, днями були направлені звернення до Кабінету Міністрів України та Генеральної Прокуратури України відразу від кількох громадських організацій.